www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung SSD 850 PRO a EVO nyní i ve 2TB verzích

Samsung SSD 850 PRO a EVO nyní i ve 2TB verzích
, , aktualita
Samsung se včera pochlubil novými verzemi svých moderních spotřebitelských SSD, a to SSD 850 PRO a SSD 850 EVO, které budou určeny pro náročné uživatele. Nabídnou jim totiž vysokou kapacitu 2 TB.reklama
Jde tedy o rozšíření dvou stávajících modelových řad, které jsou založeny na firemních pamětech 3D Vertical NAND (V-NAND) a právě jejich vysoká datová hustota umožnila dosažení takové kapacity. SSD s takovýmito paměťmi tak dnes mohou dosahovat už kapacit v rozmezí od 120 GB do 2 TB a k dispozici by měly být ihned v 50 zemích světa, ovšem do našich obchodů ještě nedorazily, alespoň dle serverů srovnávajících ceny.

Samsung dle vlastních slov zaznamenal značně zvýšenou poptávku po 500GB a 1TB SSD spojenou s představením modelů s paměťmi V-NAND, a tak je představení 2TB modelů logickým krokem. Oba nové modely s vysokou kapacitou mají stále výšku 7 mm, takže se budou hodit i do tenkých ultrabooků, pokud ty samozřejmě mají 2,5" pozici. Vedle pamětí V-NAND nesou také čtyři 2Xnm a 4Gb čipy LPDDR3 DRAM, čili celkově mají 2 GB vyrovnávací paměti.

Výkon těchto SSD odpovídá na chlup tomu, co nabízí 1TB verze, pouze se zde využívá jiný kontroler, Samsung MHX namísto MEX. Co se týče výdrže, pak Samsung u 2TB 850 PRO garantuje životnost 10 let nebo 300 TBW (celkový objem zapsaných dat v TB), čili co přijde dříve. V případě 850 EVO to je polovina, tedy 5 let nebo 150 TBW. Výdrž pamětí by ale měla být podobná, takže za těmito údaji můžeme vidět především snahu o marketingové škatulkování těchto SSD.

Po těchto dvou novinkách mají na trh přijít i další modely s formáty mSATA a M.2 s vyšší kapacitou, které se mají zaměřit i na herní PC a výkonné počítače. Čili bychom mohli očekávat i nový model SM951, který díky využití čtyř linek PCI Express 3.0 může dosáhnout vysoké propustnosti přes 2000 MB/s.

Co se týče cen, pak nové SSD 850 PRO a EVO s 2 TB kapacitou se už prodávají na Amazonu za 800 a 1000 USD, čili ceny jsou přibližně dvojnásobné v porovnání s 1TB modely.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář