www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung stáhne svá PC z evropského trhu

Samsung stáhne svá PC z evropského trhu
, , aktualita
Společnost Samsung oznámila, že se stáhne z evropského trhu s počítači PC, a to kvůli slabým prodejům. To se týká počítačů s operačními systémy Windows a také notebooků se systémem Google Chrome.reklama
S touto zprávou přišel server PC Advisor, který k tomu hned sehnal vyjádření od mluvčího firmy Samsung. Ta se dle něj rychle adaptuje na vývoj na trhu a poptávku zákazníků. Následně potvrdil, že v Evropě jeho firma přestane prodávat počítače včetně Chromebooků, přičemž to se týká pouze tohoto regionu a ne jiných.

Změnu jsme mohli pocítit již na letošním IFA v Berlíně, kde měl Samsung velký stánek s mnoha novinkami, ovšem mezi nimi se neobjevilo ani jedno PC. Nicméně vyjádření mluvčího vyznělo tak, že se Samsung z Evropského trhu možná stahuje jen dočasně, takže si asi chce nechat otevřená vrátka. Překvapivé ale je, že se rozhodnutí Samsungu týká také Chromebooků.

K opětovnému zahájení prodejů by jej mohly přesvědčit stále populárnější zařízení 2 v 1, jejichž prodeje by se měly zvýšit s příchodem nových procesorů Intel Broadwell. Jde také o to, že tato zařízení budou dále ukrajovat z trhu s tablety vybavenými operačním systémem Android.

Samsung zatím neprozradil, jak se jeho rozhodnutí bude týkat zaměstnanců, respektive do jaké míry, protože je zřejmé, že řada z nich o práci přijde. Jistě to ale nebude tak dramatické jako u firmy Sony, která se rozhodla prodat celou svou PC divizi, kvůli čemuž v ní přišlo o práci 5000 lidí, z nichž tedy někteří byli zaměstnáni u nového majitele.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře