www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung UD590: 28" a 4K za 14000 Kč

Samsung UD590: 28" a 4K za 14000 Kč
, , aktualita
Samsung konečně přichází na trh s relativně levným monitorem, který se může pochlubit 28" obrazovkou s rozlišením 4K. Jedná se o model Samsung UD590 s rychlou odezvou 1 ms, dle čehož je zřejmé, jaký typ panelu byl použit.reklama
Monitor Samsung UD590 byl veřejnosti představen již na začátku roku, ovšem teprve nyní se dostává na trh, a to prozatím ten americký. Naše obchody jej tedy zatím nenabízí, ale snad nebude trvat dlouho a bude to napraveno. Samsung stanovil cenu 699 USD, což je v přepočtu přibližně 14000 Kč, což je cena, kterou platíme především za rozlišení Ultra HD, čili 4K, čili 3840 x 2160.

Úhlopříčka 28" není ve světě LCD monitorů příliš rozšířená a spíše se setkáme se 27" nebo 29" modely. V případě 29" modelů je běžné rozlišení 2560 x 1080, takže jde především o monitory s poměrem stran 21:9 a cenou, která se blíží oněm 14000 Kč, ale dají se sehnat i modely pod 10000 Kč. Monitory o úhlopříčce 27" se prodávají již za cenu pod 5000 Kč, ale v takovém případě je nabídka jasná: TN a Full HD. Za vyšší rozlišení, konkrétně 2560 x 1440, si u 27" modelů patřičně připlatíme, přičemž cena odpovídajících modelů teprve začíná na nějakých 13000 Kč. Takže je naprosto zřejmé, že 28" panel s rozlišením Ultra HD má na trhu své místo.

Samsung UD590 je jednou z prvních vlašťovek, která snad předznamená novou éru desktopových monitorů, které se vymaní z pout rozlišení Full HD a nabídnou i slušnou cenu. Ovšem nelze se divit, že tu jsou i nějaké mouchy, mezi něž patří především panel TN, kvůli němuž nemůžeme očekávat opravdu kvalitní zobrazení z hlediska pozorovacích úhlů a pak tu je také obnovovací frekvence 30 Hz při připojení přes HDMI 1.4. Ovšem DisplayPort 1.2 má zvládnout již 60 Hz, takže toto rozhraní bude zvláště pro hraní více než vhodné.

Monitor slibuje maximální jas 370 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a odezvu 1 ms. Na svém TN panelu dokáže dle výrobce zobrazit miliardu barevných odstínů a dále disponuje funkcí UHD Upscaling pro převod nižšího rozlišení do nativního, pak tu je Picture in Picture 2.0 pro obraz v obraze, jistý Game Mode, čili herní režim a co se týče stojanu, ten bohužel nabídne pouze možnost naklopení obrazovky, takže na nastavení výšky nebo dokonce pivot můžeme zapomenout. Stejně tak tu není možnost využití VESA stojanů.

Dle zástupce firmy Samsung je UD590 jen jednou ze zajímavých monitorových novinek, které byly připraveny pro tento rok. Doufejme, že půjde o modely, které přinesou další inovace, aby se nám výrobci monitorů trošku rozhýbali.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář