www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung UD970: Ultra HD a přesné barvy

Samsung UD970: Ultra HD a přesné barvy
, , aktualita
Řada velkých počítačových monitorů s rozlišením Ultra HD nyní rozšiřuje i společnost Samsung, která vypouští do světa model UD970. Ten slibuje velmi přesné zobrazení barev, takže se podívejme, co to bude.reklama
Samsung UD970 je tedy profesionální monitor vybavený 31,5palcovým displejem s rozlišením Ultra HD, čili 3840 x 2160 pixelů. Zcela nepřekvapivě je to displej s firemní technologií PLS (Plane to Line Switching), který konkuruje technologii IPS od LG a jiným. Displej využívá podsvícení pomocí LED a nabídne odezvu 8 ms (GtG) a široké pozorovací úhly. Co se týče zobrazení barev, pak díky 10bitovému zpracování jich najednou může být zobrazena více jak jedna miliarda a pak tu je 16bitová LUT (Look-Up-Table). Pokrytí barevného prostoru sRGB je stoprocentní a pokrytí Adobe RGB je 99,5%. Samsung navíc slibuje, že každý monitor byl již při výrobě pečlivě zkalibrován s přesností ΔE≤ 1.0.

Pro uživatele je také připraveno osm barevných módů vhodných pro různé účely a pak tu je také Dual Color Mode pro zobrazení dvou různých barevných módů na jedné obrazovce. Dále si můžeme vedle sebe zobrazit díky funkci Picture by Picture až čtyři obrazy z různých signálů, čili každý může mít k dispozici rozlišení Full HD. A jako obvykle nechybí ani funkce Picture in Picture, tedy obraz v obraze.

Samozřejmostí je flexibilní stojan s možností natáčení výšky, otáčení a naklápění obrazovky a nechybí ani systém VESA. Co se týče rozhraní, ve výbavě je jeden Dual Link DVI, dva DisplayPort 1.2, jeden HDMI 1.4, sluchátkový konektor a čtyři porty USB 3.0.

Tisková zpráva se vůbec nezmiňuje o dostupnosti a ceně, ale z jiných zdrojů vyplynulo, že na některých trzích by měl být k dispozici už tento měsíc za 2000 USD.

Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek