Samsung uvádí své první UHD monitory s FreeSync

Samsung uvádí své první UHD monitory s FreeSync
, , aktualita
Samsung právě včas přichází s novou dvojicí monitorů, které nabídnou rozlišení Ultra HD a současně podporu technologie AMD FreeSync. Jedná se tak o vhodné monitory především pro nové grafické karty AMD vedené čipy Fiji.reklama
Samsung Electronics představuje konkrétně modely U24E590D a U28E590D, čili 24" a 28" model. Oba jsou určeny pro zábavu, hraní a také "multitasking", což v překladu znamená možnost zobrazit na jednom panelu signál ze dvou PC či jiných zdrojů. Oba tedy mají rozlišení Ultra HD, čili 3840 x 2160 a podporují AMD FreeSync pro synchronizaci obnovovací frekvence s výstupem karty.

Zásadně se ale liší použitým panelem. Menší 23,6" monitor je vybaven panelem typu PLS s odezvou 4 ms (GtG) a pozorovacími úhly 178° v obou směrech, zatímco 28" model má panel TN s odezvou 1 ms, ale pozorovacími úhly 170° a 160°. Má také o něco vyšší jas s maximem 370 cd/m2, zatímco 23,6" má klasických 300 cd/m2.

V ostatních ohledech mají oba stejnou výbavu a vlastnosti, takže oba dosahují statického kontrastu 1000:1 a mají k dispozici jeden DisplayPort 1.2 a dva HDMI 2.0, takže oba mohou zvládnout Ultra HD při 60 FPS, ovšem nové grafiky AMD nepodporují HDMI 2.0, tudíž pro ně zůstává pouze DP. Obrazovka může být rozdělena díky funkci obraz vedle obrazu (PbB) a nechybí ani obraz v obraze (PiP)

U24E590D přijde na trh 26. července s cenou 400 USD a U28E590D už je na trhu nyní s cenou 600 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek