www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí světově první karty formátu UFS

Samsung uvádí světově první karty formátu UFS
, , aktualita
Společnost Samsung Electronics představila světu vůbec první paměťové karty, které spadají do formátu Universal Flash Storage (UFS), a budou tak konkurovat především oblíbeným SD (Secure Digital).reklama
Paměťové karty Universal Flash Storage (UFS) od Samsung Electronics jsou založeny na standardu JEDEC UFS 1.0 Card Extension a zaměřují se na uživatele, kteří potřebují vysokou datovou propustnost, ať už je účel jakýkoliv. Pochopitelně jde ale především o ukládání audiovizuálních materiálů, ať už pomocí kamer, fotoaparátů nebo pro využití v moderních dronech. Tato zpráva se ale týká celého IT průmyslu, a to i PC s jejich paměťovými čtečkami.

Samsung UFS budou ihned k dispozici v kapacitách 256, 128, 64 a 32 GB a výrobce slibuje, že přinesou vyšší výkony i větší pohodlí. Otázka je, v čem ono pohodlí bude spočívat, ale na ony výkony se můžeme už podívat.

Největší karty Universal Flash Storage s kapacitou 256 GB mají oproti typickým kartám formátu micro SD nabídnout 5x rychlejší sekvenční čtení, 2x rychlejší sekvenční zápis a 20x rychlejší náhodné čtení. To znamená konkrétní hodnoty 530 MB/s, 170 MB/s a 40.000 IOPS. Dle Samsungu typická micro SD dnes dokáže nabídnout 95 MB/s a 90 MB/s sekvečního čtení a zápisu a náhodné čtení rychlostí 1800 IOPS.

V reálných testech se ukázalo, že ze 256GB karty UFS dokážeme zkopírovat 5GB videosoubor během cca 10 sekund a když ji využijeme v moderní zrcadlovce, ta na ni dokáže uložit 24 fotografií v extra JPEG kvalitě (celkově přes 1 GB dat) za sedm sekund. Samsung se nyní bude snažit, aby se formát UFS na trhu prosadil a hodlá k tomu pochopitelně použít vlastní hi-end produkty. Zbývá ještě jedna podstatná otázka, a to o cenách a dostupnosti těchto karet.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější paměťové karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů