www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung už nabízí 15,36TB SSD

Samsung už nabízí 15,36TB SSD
, , aktualita
Samsung se pochlubil novým SSD určeným pro podniky, jehož kapacita se vyšplhala na 15,36 TB. Jedná se o model PM1633a, který byl poprvé zmíněn v minulém roce na 2015 Flash Memory Summit a nyní přichází na trh.reklama
Samsung PM1633a tedy není určen pro běžné počítače, a to už jen proto, že je vybaven rozhraním Serial Attached SCSI (SAS). Jde ale o SSD formátu 2,5", i když evidentně nemá tloušťku 9,5 mm, natož pak 7 mm, ale spíš 12,5 mm. Nicméně i tak se těchto SSD vejde do standardního racku oproti 3,5" diskům dvojnásobek.

Nový PM1633a je pochopitelně založen na pamětech 3D V-NAND, které z NAND Flash firmy Samsung nabízí nejvyšší kapacity a konkrétně je zde využito celkem 512 čipů s kapacitou 256 Gb, což dává čistou kapacitu 16 384 GB. Tyto 256Gb čipy jsou uspořádány ve vrstvách, přičemž jedno 512GB pouzdro jich tvoří celkem 16. Samotné 256Gb čipy ale také tvoří vrstvy buněk, jichž je zde celkem 48. Čili paměťové buňky tvoří vrstvy čipů, jež jsou zase opět ve vrstvách umístěny do pouzder. Starší SSD s označením PM1633 přitom využívaly ještě starší generaci 128Gb čipů složených ze 32 vrstev buněk.

Dále už můžeme mluvit o výkonu, který je slušný především s ohledem na čtení. Sekvenční operace dosahují propustnosti až 1200 MB/s, což se bude týkat především čtení, neboť to dosahuje také 200.000 IOPS, zatímco v případě zápisu to je jen 32.000 IOPS. Samsung zde také využívá slušný objem vyrovnávací paměti, a to 16 GB DRAM.

Co se týče výdrže, pak nové SSD má vydržet přibližně dvoj až desetinásobek toho, co běžné modely s paměťmi MLC či TLC. Dále Samsung uvedl, že tento disk je určen pro vytížení jednoho DWPD (Drive Writes Per Day), čili že každý den jej můžeme celý přepsat. Bohužel ale neuvedl to, jak dlouho by to měl vydržet, takže potom je takový údaj nicneříkající, ovšem obvykle se vztahuje k délce záruky.

PM1633a také nebude k dispozici pouze v kapacitě 15,36 TB, ale také jako 7,68TB, 3,84TB, 1,92TB i 960 GB a 480GB verze.

Zdroj: TZ Samsung
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář