www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung začíná prodávat headset Gear VR

Samsung začíná prodávat headset Gear VR
, , aktualita
V tomto roce jsme se dozvěděli o řadě chystaných headsetů virtuální reality a jak to vypadá, po papírovém Google Cardboard se nejdříve na trhu objeví Samsung Gear VR, který bude jistě daleko použitelnějším zařízením. Co nám nabídne?reklama
Tak především je to cena, která však není zrovna přívětivá. Samsung Gear VR přichází na americký trh s cenovkou 199 dolarů, což by šlo, pokud bychom k tomu ovšem nutně nepotřebovali telefon Samsung Galaxy Note 4. To je jediný model, s nímž Gear VR (alespoň zatím) dokáže pracovat, takže pro ty, kteří jej již vlastní nebo si jej stejně plánují koupit, může jít o dobrou koupi. Ale pro ostatní je to právě naopak.

Samsung na svém Gear VR spolupracovat s firmou Oculus VR, která svůj model VR headsetu na trhu v dohledné době nepředstaví. V tomto má tedy Samsung navrch, stejně jako v rozlišení displeje, neboť Galaxy Note 4 nabídne 2560 x 1440 na displeji AMOLED, zatímco poslední verze Oculus Rift DK2 využivá sice také AMOLED, ale s rozlišením Full HD (1920 x 1080), který je využíván u telefonu Galaxy Note 3. Nicméně tento displej je alespoň součástí headsetu, což se o Gear VR říci nedá.

Max Cohen z firmy Oculus VR v rozhovoru ale správně podotkl, že headsety Gear VR a Oculus Rift si přímo nekonkurují a jde v současné době o "velmi odlišné projekty", zatímco produkt firmy Samsung označil za první experimentální pokus. Gear VR je také spíše mobilní řešení, zatímco Rift má být výkonnější a robustnější, přičemž je téměř jisté, že ve své finální podobě určené k prodeji také dostane lepší displej, než jakým disponuje jeho dnešní vývojová verze. Firma Oculus mohla díky spolupráci se Samsungem zjistit, jak distribuovat velké série jednoho produktu a také jakým způsobem se v kompaktních zařízeních vypořádat s otázkou odpadního tepla. Samsung také mohl svůj headset vyslat na trh dříve proto, že pracuje s jednotným hardwarem, zatímco Oculus Rift bude muset pracovat s PC, kde vládne různorodost platforem i výkonu.

Když se vrátíme k ceně, pak je třeba poznamenat, že Samsung Gear VR není jen tupá krabice s optikou a popruhy, do níž zasuneme phablet Note 4. Má v sobě i zabudovaná tlačítka, touchpad, čtyři senzory (akcelerometr, gyroskop, magnetometr a senzor přiblížení). Ovládat budeme moci také hlasitost a samozřejmě i upravovat ostření, aby nebylo nutné nosit brýle či kontaktní čočky. Na druhou stranu, v případě Oculus Rift se ale očekává cena mezi 200 a 400 USD a i když Gear VR je už na trhu, je otázkou, zda si ne něm vůbec někdy zahrajeme i hry na PC. K tomu by bylo zapotřebí oboustranné propojení s počítačem pro přenos obrazu a senzorových dat. Nic takového zpráva nezmiňuje.

- video o spolupráci Samsungu a Audi na virtuálním showroom s využitím Gear VR -


K ovládání ale budeme moci využít ovladač Samsung Gamepad, respektive asi budeme muset, protože jinak by se hry ovládaly těžko a pak ještě budou zapotřebí nějaká sluchátka či headset, přičemž k dispozici je Gear Circle. Gear VR samotný by se dle anglických obchodů měl brzy dostat i na Evropské trhy.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář