www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung zahájí výrobu 10nm čipů příští rok

Samsung zahájí výrobu 10nm čipů příští rok
, , aktualita
Mezi výrobci polovodičů to začíná vřít, závod o první masovou produkci čipů 10nm výrobní technologií se zdál být pevně v rukou Intelu, teď to ale vypadá, že mu Samsung uzme prvenství. Kde se ztratilo TSMC?reklama
Ale pěkně od začátku, Samsung ukázal první 300mm wafer s čipy na 10nm technologii. Kromě lepšího výrobního procesu, který se zmenšil z 14 nm, se Samsung může chlubit i opuštěním BEOL technologie. Ta zvětšovala velikost čipů, což vedlo k větší spotřebě a vyšším nákladům.

Takže nejenže budou nové čipy výkonnější, ale budou i levnější. Výrobním procesem by měl být FinFET, který nalezneme třeba u TSMC. Zajímavý je taky fakt, že se Samsung bude snažit, aby se jeho mikročipy dostaly do co možná nejrozmanitějšího množství přístrojů, takže bychom je nemuseli najít jen v procesorech, ale i například v pamětech.

Výroba by na větší obrátky měla začít fungovat od konce tohoto roku, to ale neznamená, že hned můžeme očekávat zařízení s těmito čipy. Těch se dočkáme v roce 2016, zatím se mluvilo, že nové procesory zamíří do mobilních zařízení od Applu, který zase začal najímat Samsung na výrobu čipů. Je velmi pravděpodobné, že se mikročipy objeví i v mobilech od Samsungu, který začal používat své řešení.

Intel slibuje, že 10nm proces představí příští rok, ale Samsung bude patrně o něco málo rychlejší. TSMC také slibuje, že nový proces ukáže příští rok, ale mělo by to být spíše až ke konci.

Zdroj: kitguru.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů