www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung zdržuje či deaktivuje některé aktualizace Windows

Samsung zdržuje či deaktivuje některé aktualizace Windows
, , aktualita
Společnost Samsung u svých PC využívá vlastní službu pro softwarové aktualizace, která v podstatě zpožďuje dostupnost záplat systému, jež pochází od samotného Microsoftu a některé i rovnou zakáže. Samsung má k tomu ale prý své důvody.reklama
Počítače firmy Samsung jsou tedy vybaveny službou SW Update, která přebírá správu nad bezpečnostními a jinými aktualizacemi systému, které Microsoft distribuuje pomocí svého Windows Update. Jedná se o program Disable_Windowsupdate.exe se Samsungem podepsaným digitálním certifikátem. Patrick Barker, kterému Microsoft propůjčil titul MVP (Most Valuable Professional), se snažil o tom mluvit s oběma firmami a zjistit, jak celá věc funguje a proč Samsung vůbec takovou věc používá.

Z hlediska Microsoftu je to jasné. Ten silně doporučuje, aby nikdo nezasahoval do funkce služby Windows Update, což je logické. Však je důležité, aby se zvláště bezpečnostní záplaty nainstalovaly co nejdříve, aby někdo nemohl zneužít známé díry v systému.

Samsung zase svůj SW Update používá kvůli tomu, že dle něj mohou některé aktualizace systému na daných počítačích způsobovat problémy, takže takové aktualizace jsou buď pozdrženy, nebo rovnou zakázány. Dle zástupce Samsungu ale půjde především o to, že Windows Update instaluje výchozí ovladače hardwarových komponent, které nemusí na počítači fungovat dle představ jeho výrobce. Například jde o kontroler pro USB 3.0, který s ovladači z Windows Update nemusí fungovat vůbec. Nemusí jít ale pouze o ovladače.

Patrick Barker pak přinesl další informace, dle nichž Samsung říká, že neblokuje aktualizace systému. Namísto toho Samsung "poskytuje uživateli možnost výběru kdy a zda chtějí aktualizovat systém na svém počítači". Disable_Windowsupdate.exe sám o sobě funguje jako brzda pro automatické aktualizování systému a jde především o to, že někteří uživatelé o jeho funkci nemusí vědět (nebo jej mohou jako "bloatware" ignorovat), a netuší tak, že jejich počítač se neudržuje aktualizovaný. Není to tedy nejlepší a nejbezpečnější cesta jak onu možnost výběru nabídnout.

Microsoft dle vlastních slov již začal o této věci se Samsungem jednat a pravděpodobně se jej bude snažit přesvědčit, aby přehodnotil svůj přístup a aktualizace nijak neblokoval. Pokud se ale mohou objevit problémy s ovladači hardwaru, bude se muset najít nějaké jiné řešení.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik