www.svethardware.cz
>
>
>
>

SanDisk představil první duální flash disk s konektorem USB typu C

SanDisk představil první duální flash disk s konektorem USB typu C
, , aktualita
Na kongresu MWC (Mobile World Congress) ve španělské Barceloně, který dnes oficiálně začal, představila společnost SanDisk svůj první duální USB flash disk, který disponuje konektorem USB type C.reklama
SanDisk předpovídá, že v následujícím roce vznikne 1,6 bilionu fotek, z nichž více než 70 % bude pořízeno mobilním zařízením. Také uvedl statistiky, ze kterých vyplývá, že pro většinu uživatelů je důležité přenášet svá data z mobilních zařízení do počítače a že by uvítali nové a jednodušší možnosti takového přenosu.

Přesně za tímto účelem vznikl nový Dual USB Drive. Jedná se o malý flash disk, který má na jednom konci USB typ C a na druhém klasické USB 3.0. Zatím byl představen ve verzi s kapacitou 32 GB, ale lze očekávat i další verze. Dual USB Drive bude spolupracovat s aplikací Memory Zone app, která je dostupná zdarma na Google Play a umožňuje uživatelům snadnou organizaci, synchronizaci či zálohu svých mobilních dat. Aplikace se spustí automaticky po připojení disku k zařízení. Disk by se měl dostat na trh v 2. čtvrtletí letošního roku, nicméně o ceně zatím nepadlo ani slovo. Bezpochyby nejzajímavější vlastností nového flash disku je však přítomnost konektoru USB typu C.Přednosti nového univerzálního konektoru jsou nepopiratelné. Vysokorychlostní datové přenosy s teoretickou rychlostí do 10 Gbps (podle standardu USB 3.1) nebo třeba přenos proudu až 5 A při napětích v rozmezí od 5 do 20 V, což nám dává maximální teoretický příkon 100 W, který lze pohodlně použít pro napájení notebooků či miniPC.

Zatím však není zastoupení konektoru USB typ C nijak slavné. I když přední výrobci základních desek jako Asus, MSI nebo ASRock již začali vybavovat své základní desky porty USB 3.1, samotný konektor typu C je však alespoň zatím přítomen pouze na hrstce vybraných desek.

A situace není lepší ani v mobilním světě, znám prakticky pouze tablet Nokia N1, který typ C konektor již má. Nicméně nástup USB typu C lze teprve očekávat. Před několika málo dny např. Microsoft oznámil podporu USB typ C ve Windows 10.

Zdroj Tom’ s hardware
Nejpopulárnější USB flash disky
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik