www.svethardware.cz
>
>
>
>

SanDisk uvádí 4TB SSD a slibuje 8TB

SanDisk uvádí 4TB SSD a slibuje 8TB
, , aktualita
Od firmy SanDisk jsme se dočkali představení 4TB SSD, které je tedy určeno pochopitelně pro firmy, neboť pro běžné uživatele půjde o cenově nedostupný produkt. Nicméně je tu a v příštím roce má přijít rovnou 8TB model.reklama
Pevné disky tak s příchodem tohoto produktu začínají ztrácet jednu ze svých výhod, a to vysokou kapacitu, ovšem bylo jen otázkou času, kdy k tomu dojde. Nové SSD od SanDisku dostalo označení Optimus MAX a jde o 2,5" model s rozhraním SAS, čili Serial Attached SCSI. Výrobce jej doprovází označením "první opravdová náhrada za pevné disky s rozhraním SAS pro datová centra" a slibuje také "průlomovou cenu". SanDisk také předvídá, že díky stabilně klesajícím cenám SSD bude řada uživatelů moci kompletně přejít právě na ně a zapomenout na HDD i v roli zařízení pro ukládání velkého množství dat. Nicméně Optimus MAX je stále podnikovým produktem.

SanDisk Optimus MAX přichází v 2,5" těle s výškou 9,5 nebo 15 mm a rozhraním SAS 6 Gbps. Dosahuje rychlostí čtení a zápisu 400 MB/s a hodnoty IOPS při náhodném čtení a zápisu činí 75 a 15 tisíc. Založen je na 19nm pamětech a nabídne výdrž (MTBF) 2,5 milionu hodin. Dále tu jsou technologie F.R.A.M.E. (Flexible Redundant Array of Memory Elements) DataGuard Technology a pro ochranu dat a také EverGuard Technology: Backup Power Circuitry pro ochranu SSD i dat při ztrátě napájení. Typická spotřeba při práci pak činí 7 W.

Ze specifikací také vyčteme hodnotu 1 až 3 DWPD (Drive Writes Per Day), která se vztahuje k výdrži a udává, kolik celkových zápisů za den nám SSD vydrží. SanDisk ale přesně neudává, po jak dlouhou dobu to má platit, ale vzhledem k pětileté záruce budeme předpokládat, že půjde o výdrž jednoho zápisu na celý disk denně, a to po dobu pěti let. Záruka totiž mluví právě o lhůtě pěti let nebo překročení maximálního počtu DWPD. Cena však zatím nebyla ohlášena.

SanDisk se také nechal slyšet, že 4 TB jsou pouze začátek a firma plánuje tuto kapacitu každý rok nebo dva zdvojnásobovat, díky čemuž by měla nechat pevné disky daleko za sebou, neboť u nich je násobné zvyšování kapacity nemyslitelné. Otázkou je, jak na to budou reagovat ostatní výrobci SSD.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek