www.svethardware.cz
>
>
>
>

SanDisk v příštím roce vypustí 8TB SSD

SanDisk v příštím roce vypustí 8TB SSD
, , aktualita
Kapacita SSD by definitivně měla v dohledné době překonat kapacitu pevných disků, neboť po plánovaných 8TB SSD už mají přijít na řadu až 16TB modely. Slibuje je společnost SanDisk, jeden z mála výrobců NAND Flash.reklama
SanDisk se tak nemusí spoléhat na to, až budou potřebné paměti k dispozici na trhu u firem jako Samsung Electronics, Intel/Micron, SK Hynix a Toshiba, nicméně v tomto případě by chystaná SSD měla opravdu využívat paměti od jiné firmy. Tou bude Toshiba a její 15nm paměti MLC NAND Flash. Předchozí zprávy citující samotné zástupce firmy také slibovaly, že SanDisk přijde s 8TB SSD už v tomto roce a 16TB model bude následovat v tom příštím. Nyní to vypadá, že dostupné budou až o rok později.

Pochopitelně půjde o SSD určená pro datová centra a mezi ta patří také 4TB SSD představené v dubnu předchozího roku. Doplní je tedy 6TB a 8TB modely v příštím roce, jejichž úkolem bude také nahradit 10.000 a 15.000otáčkové pevné disky a nejspíše půjde také o zástupce řady SanDisk Optimus Max. Ty podporují rozhraní SAS a spíše než na výkon se zaměřují na to, aby ustály vysokou zátěž. Však jejich maximální sekvenční rychlost čtení/zápisu kolem 400 MB/s nenadchne, stejně jako 75.000 a 15.000 IOPS při náhodném čtení a zápisu.

SanDisk Optimus Max s kapacitou 4 TB jsou nyní stále ještě ve fázi testování a firma je odeslala zatím jen jednomu zákazníkovi. Ještě v tomto roce by je ale měla začít prodávat ve velkém. Další generace už přijde s rozhraním SAS s propustností 12 Gb/s, takže lze očekávat, že je také využije. Jak už bylo řečeno, SanDisk na nich bude spolupracovat s Toshibou a využije její 15nm paměti MLC, ovšem chystané 16TB modely by už měly mít pod kapotou 3D paměti BiCS NAND, které nabídnou vyšší výkon, kapacitu i spolehlivost.

O odbyt se firma nemusí moc obávat, neboť trh s podnikovými SSD má značně růst, a to ze 4 miliard dolarů v roce 2014 na dvojnásobek v roce 2018. Každý rok tedy o víceméně miliardu. Na tento vývoj chce ale reagovat především společnost Samsung Electronics, která se rozhodla značně navýšit své výrobní kapacity.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek