www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sapphire nabízí malý Radeon R9 380 ITX

Sapphire nabízí malý Radeon R9 380 ITX
, , aktualita
Karta Sapphire Radeon R9 380 ITX Compact Edition je součástí nové rodiny Radeonů R300 a je určena především pro malé počítače založené na deskách formátu ITX. Sapphire přitom tvrdí, že je jedinečná.reklama
Dle společnosti Sapphire je totiž karta Radeon R9 380 ITX Compact Edition jediným modelem, který využívá aktuální generac Radeonů s tak vysokým výkonem. Určena je pro hraní moderních náročných her v rozlišení 1080p a vyšším. Na Ultra HD si ale samozřejmě musíme připravit něco lepšího.

Systéme založené na malých deskách Mini ITX jsou stíle populárnější a není divu, když řada uživatelů vůbec nepotřebuje možnosti dávané velkými deskami ATX, nebo i jen Micro ATX. Roste také nová kategorie herních počítačů Steam Machine, což má na svědomí Valve a jeho partneři a tyto počítače často bývají založeny právě na malých deskách, protože je důležité, aby mohly zapadnout mezi ostatní elektroniku v obývacím pokojit. Populární je v tomto ohledu třeba karta ASUS GTX 970 DC Mini.

Sapphire Radeon R9 380 ITX Compact Edition je dlouhá pouze 170 mm, takže nebude přesahovat desku Mini ITX, vysoká je 116 mm a tlustá 37 mm, takže zabírá dva sloty. O chlazení se postará prostý chladič s heatpipe a jedním ventilátorem s kuličkovými ložisky. Spotřeba karty je maximálně 190 W, přičemž GPU je mírně přetaktováno na 980 MHz a paměti pracují na 5600 MHz efektivně. R9 380 je jinak v podstatě to samé GPU jako u karty R9 285, takže jde o moderní Tonga PRO s architekturou GCN 1.2, kterou mají i nejnovější Fury.

Mezi podporované technologie patří AMD CrossFire, AMD PowerTune, AMD ZeroCore Power Technology, FreeSync Technology, AMD Eyefinity, Video Codec Engine (VCE), AMD HD3D Technology, AMD Liquid VR technology, AMD Virtual Super Resolution(VSR) a AMD TrueAudio technology.

Specifikace:
  • GPU: 28 nm, 1792 Stream Procesorů, Graphics Core Next (GCN) 1.2, 980 MHz takt
  • Rozhraní: PCI-Express 3.0
  • Paměť: 256bitová sběrnice, paměti GDDR5, 2048 MB
  • Výstupy: max. 4
  • Rozhraní: 1 x DVI-D, 1 x HDMI, 2 x Mini DisplayPort
  • Chlazení: 1 ventilátor s dvojitými kuličkovými ložisky
  • Rozměry 170 x 116,15 x 37 mm
  • Spotřeba: 190 W, doporučen zdroj s výkonem 500 W, 8pinový PCIe konektor

Zdroj: TZ Sapphire
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře