Sapphire odhalil Tri-X R9 290X s 8 GB paměti

Sapphire odhalil Tri-X R9 290X s 8 GB paměti
, , aktualita
Pro paměťově velmi náročné hry a aplikace si společnost Sapphire připravila novou grafickou kartu, která bude z hlediska paměťové kapacity zvládat i vysoká rozlišení, jako WQHD nebo dokonce Ultra HD.reklama
Jedná se o grafickou kartu Sapphire Radeon R9 290X Tri-X, která je vybavena 8 GB paměti GDDR5 a také kvalitním chlazením. Tato karta je levnější volbou než v listopadu odhalený model patřící do řady Vapor-X. Bude ale také vhodná pro provozování her ve vysokém rozlišení, a to až Ultra HD - 3840 x 2160, tedy za předpokladu, že čip R9 290X poskytne dostatečný výkon.

Specifikace tedy mluví o 8 GB paměti GDDR5, která pracuje na 5500 MHz (efektivně) přes 512bitovou sběrnici. GPU Radeon R9 290X zase pracuje na frekvenci 1020 MHz. Do jednoho systému můžeme zapojit až čtyři karty najednou v režimu CrossFire X.

Karta je chlazena pomocí velkého aktivního dvouslotového chladiče se třemi ventilátory vybavenými dvojitými kuličkovými ložisky, nabídne po dvou rozhraních DVI-I a pak po jednom HDMI a DisplayPort. O dodatečné napájení se postarají dva osmipinové konektory PCIe a samotné napájení karty je šestifázové. Cena karty by se měla pohybovat někde na 90 procentech 8GB Sapphire R9 290X Vapor-X, která u nás stojí cca 14.000 Kč s daní.

No a pomůže nám dvojitá kapacita paměti vůbec nějak? Dnešní hry dokáží 8 GB GDDR5 využít jen málokdy, když tedy nehrajeme rovnou v rozlišení Ultra HD, ale pak zase bývá největším limitujícím faktorem výkon GPU. To se ale dá obejít zapojením více karet do CrossFire. Výjimkou může být Shadow of Mordor nebo Skyrim, které dokáží dobře využít 8 GB paměti na jedné kartě. Samotný Sapphire své 8GB Radeony vidí jako jakýsi kompromis mezi herními a profesionálními modely řady FirePro.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik