Sapphire Radeon R9 285 ITX: Tonga pro malé sestavy

Sapphire Radeon R9 285 ITX: Tonga pro malé sestavy
, , aktualita
Společnost AMD v těchto dnech plní stránky IT magazínů díky svému novému čipu Radeon "Tonga", který se uplatní v grafických kartách R9 285. Mezi nimi by se již druhého září měl objevit také model od Sapphire pro malé sestavy.reklama
S čím máme tu čest, je celkem zřejmé už z označení karty - Sapphire Radeon R9 285 ITX Compact Edition. Výrobci grafických karet, a to především MSI, reflektují zvýšený zájem o malé sestavy založené na základních deskách Mini-ITX, kde nemusí být dostatek místa pro dlouhou grafickou kartu. A že rozměry desek formátu Mini-ITX jsou 170 x 170 m, je R9 285 ITX Compact Edition vyroben tak, aby nepřesahoval okraje takové desky, či alespoň ne o moc.

Karta ale zabírá dva sloty, neboť Tonga není žádný nevýkonný čip, jenž by se spokojil s jednoslotovým chladičem. V tomto případě jsou využity dvě heatpipe, hliníková žebra a velký 100mm ventilátor. Karta samotná potřebuje ke svému dodatečnému napájení dva konektory PCIe, přičemž ke kartě je přiložena redukce z jednoho 8pinového na dva 6pinové. Co se týče obrazových konektorů, máme tu jeden DVI-I, dva mini-DisplayPort 1.2 a opět jeden HDMI 1.4a.

Specialitkou této karty jsou dva BIOSy, mezi nimiž můžeme snadno přepínat pomocí tlačítka. Primárně je zvolen klasický BIOS a jako sekundární tu je UEFI BIOS s protokolem UEFI GOP (Graphics Output Protocol) pro rychlý boot systému Windows 8. Oba BIOSy mají nastaveny stejné výchozí takty, a soce 928 MHz na jádře, což představuje mírné 10MHz přetaktování, přičemž takt pamětí GDDR5 s kapacitou 2 GB je výchozí. Samotný čip Tonga pak obsahuje 1792 Stream procesorů GCN1.1, 112 TMU, 32 ROP a 256bitové paměťové rozhraní.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář