Sapphire uvádí Radeony R7 250X s Vapor-X

Sapphire uvádí Radeony R7 250X s Vapor-X
, , aktualita
Společnost Sapphire si připravila dvě nové karty s čipem Radeon R7 250X, a to základní typ a pak model s chladičem Vapor-X. Ty se tak zařazují do mainstreamu mezi kartu R7 250 a řadu R7 260.reklama
Grafická karta Sapphire Radeon R7 250X Vapor-X a základní R7 250X. Zajímavější je samozřejmě model s výkonným chladičem Vapor-X, který výrobce uvedl tak, že přináší to nejlepší firemní chlazení do mainstreamu. Čip Radeon R7 250X je přitom založen na známé architektuře GCN (Graphics Core Next) a ve standardním modelu je k dispozici za doporučených 99 USD.

Sapphire Radeon R7 250X Vapor-X je vybaven 640 Stream procesory pracujícími až na 1100 MHz a 1 GB paměti GDDR5 taktované na 5,2 GHz efektivně. Čip pomůže chladit výparníková komora, na níž jsou napojeny heatpipe rozvádějící teplo do velkého pasivu profukovaného dvěma ventilátory. To slibuje, že tato karta nebude ani v zátěži moc hlučná.

Však stejný čip má chladit u základního modelu Sapphire Radeon R7 250X pouze prostý hliníkový pasiv s jedním ventilátorem, ovšem zde bude GPU pracovat na 950 MHz a paměti na 4,5 GHz efektivně.

Výkon karet je nastaven pomocí softwaru Sapphire TriXX, který pracuje s technologií AMD PowerTune. Pak nechybí podpora AMD Eyefinity, HD3D, CrossFire i akcelerace APP.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek