www.svethardware.cz
>
>
>

Satya Nadella je už rok ve funkci CEO Microsoftu

Satya Nadella je už rok ve funkci CEO Microsoftu
, , aktualita
Je to rok, co 4. února 2014 nastoupil do funkce CEO Microsoftu Satya Nadella. Přinesl především novou vizi, s kterou začal redmondský gigant transformovat a směřovat tak k jeho prosperitě i v éře cloudu a mobilních zařízení.reklama
Satya Nadella je teprve třetím CEO (výkonným ředitelem) Microsoftu po zakladateli Williamu H. Gatesovi a kontroverzním Stevu Ballmerovi. Od převzetí kormidla společnosti Nadellou se očekávala změna vize a strategie a jeho aktuální roční výročí ve funkci je tak vhodnou příležitostí pro malou rekapitulaci aktivit Microsoftu za uplynulý rok.

Brzy po svém nástupu do funkce představil Satya Nadella svou vizi „mobile-first, cloud-first“ (česky volně „především mobilně, především v cloudu“). Pojďme si připomenout, jak se tahle vize postupně během posledních 12 měsíců přeměňuje v realitu – náš krátký přehled samozřejmě není vyčerpávající:
  • Windows – Microsoft usilovně pracoval (a stále pracuje) na přípravě své nové vlajkové lodi, kterou mají být Windows 10. Můžeme si o nich zatím na základě testovacích verzí samozřejmě myslet leccos, ale každopádně jsou „desítky“ prvním pokusem o univerzální operační systém od mobilu přes tablet až po desktop. Pokud uspějí ve všech třech segmentech, bude to malý zázrak. Ale přinejmenším na desktopu situace vypadá zatím nadějně.
  • Office – Office se poměrně úspěšně zabydluje nejen na mobilech a tabletech (Office Mobile), ale prosazuje se i na síti (Office Online). Společnost samozřejmě chce udržet dobrou pozici i na desktopu a připravuje na letošní rok novou verzi pro Windows i pro OS X. Bonbónkem navíc mají být dotyková Office for Windows 10.
  • Cloud – jako symbol aktivit Microsoftu v oblasti cloudu jsme vybrali OneDrive, který je nejen integrální součástí zatím posledních Windows 8.1, ale postupně proniká i na platformy Apple (iOS, OS X) a Android.
  • Yammer – s touto sociální sítí pro organizace slaví Microsoft úspěchy. Pro větší a lepší integraci s balíkem Office byl vývojový tým Yammeru převeden do vývojového týmu Office 365. Lze tedy očekávat těsnější propojení jednotlivých součástí Office a Yammeru. Mobilní aplikace Yammer se přitom už stihla zabydlet na iPhonu, iPadu i Androidu.

Záměrně jsme vybrali tyhle čtyři oblasti a úplně opominuli třeba serverová řešení, kde se toho samozřejmě děje také hodně. Na uvedených příkladech je totiž vidět, že Microsoft si skutečně vzal Nadellovu vizi za svou. Snaží se dostat své produkty a služby na všechny platformy napříč trhem a nefixuje se jen na vlastní Windows. Tohle rozhodně nebylo až donedávna jeho zvykem. Stejně tak nebývalo zvykem Microsoftu brát tak vážně zpětnou vazbu od uživatelů, jako se to děje při testování Windows 10.
Zatím tedy Satya Nadella dokázal nejen rozprostřít produkty a služby Microsoftu od mobilu přes tablet a desktop po server a cloud, ale dokázal mu také nasadit přívětivější tvář. Nezbývá než doufat, že mu vydrží i nadále.

Zdroj: Wikipedia.org
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik