Scythe Kaze Master Flat II: decentní regulátor

Scythe Kaze Master Flat II: decentní regulátor
, , aktualita
Japonská společnost Scythe přináší na trh novou verzi ventilátorového regulátoru, který dostal označení Kaze Master Flat II. Určen je pro řízení čtyř ventilátorů a zvládne také najednou sledovat teploty z rovněž čtyř čidel.reklama
Společnost Scythe novým Kaze Master Flat II navazuje na původní model Kaze Master Flat z roku 2012, oproti němuž má přepracovaný design s větším displejem a především bez výklopného krytu a tolika tlačítek. Displej typu VFD (Vacuum Fluorescent Display) tak zakrývá většinu z předního panelu, na němž jsou pak už jen rohová tlačítka (Mode, Mute, + a -) a logo výrobce.

Pomocí dotykových tlačítek můžeme nastavit cílové otáčky pro každý z ventilátorů, a to v rozsahu 0 až 9999 RPM. Zařízení samo se pak bude snažit nastavit otáčky pomocí změny napájecího napětí v rozsahu 3,7 až 12 voltů. Na každý ventilátorový kanál pak můžeme navěsit i více ventilátorů, přičemž maximální spotřeba na jeden kanál je 36 W.

U každého kanálu můžeme také měřit teplotu pomocí čidel, přičemž to Kaze Master Flat II zvládne v rozsahu 0 až 100 °C (popřípadě 32 až 199,9 °F). Pro přepínání mezi °C a °F neposlouží žádná položka v menu, která by jen zbytečně zahrnovala tuto funkci, ale prostý jumper v zadní části. Dále si můžeme nastavit teplotu, pod níž se má udržovat daná komponenta s využitím regulátoru a na něj připojených ventilátorů. To pomocí dip přepínače v rozsahu 50 až 90 °C po krocích 5 °C. A pokud nějaký ventilátor selže, nebo není možné udržovat teplotu pod stanoveným limitem, ozve se alarm.

Regulátor potřebuje k instalaci jednu volnou 5,25" pozici a displej samotný má rozměry 20 x 118 mm. Kaze Master Flat II se ji pomalu dostává do obchodů s cenou kolem 830 Kč s daní.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře