Scythe Mugen MAX: výkonný procesorový chladič

Scythe Mugen MAX: výkonný procesorový chladič
, , aktualita
Japonská Společnost Scythe vyrazila na trh s inovovaným chladičem Mugen, který dostal označení Mugen MAX a slibuje velmi vysoký výkon. Scythe stačil přepracovat pasivní část, která je nyní i vyšší kvůli modulům operační paměti.reklama
Scythe Mugen MAX by tak neměl stát v cestě instalaci velkých paměťových modulů, a to díky asymetrickému tělu chladiče, které jej posunulo dále od paměťových slotů. Ten by tak neměl zasahovat až nad ně, takže bude možné se k nim dostat, aniž bychom jej museli odejmout.

Novinka je založena na klasickém věžovitém designu, a tedy měděné základně, která bude v podání Scythe jistě zrcadlově vyleštěna, dále tu máme šest měděných duálních heatpipe a nakonec mohutné žebroví, které je navrženo pro jeden či dva 140mm ventilátory. Bez ventilátorů Mugen MAX váží 720 gramů a jeho žebra mají tzv. Multiple Airflow Pass-Through Structure (T-M.A.P.S.), která má zlepšit proudění vzduchu. To ale spíše zajistí větší rozestupy mezi žebry, které jsou nyní 2,6 mm, což se bude hodit pro chlazení pomocí pomaloběžných ventilátorů, které nevytváří velký statický tlak.

A co se týče ventilátorů, v základním balení se nachází jeden 140mm model Glide Stream řízený pomocí PWM, jehož otáčeky se pohybují mezi 500 a 1300 RPM, což nám dává průtok vzduchu 37,4 až 97,2 CFM a hluk 13 dBA až 30,7 dBA. Spony pro případný druhý ventilátor však již v balení najdete.

Po montáž chladiče na socket se využívá jistý Hyper Precision Mounting System (H.P.M.S.), který umožní sundat chladič i z desky umístěné ve skříni, ale to není nic výjimečného. Systém podporuje sockety Intel LGA775, LGA 1150, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366 a LGA 2011 a AMD AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 a FM2(+). A jako obvykle v balení najdeme i teplovodivou pastu.

Scythe Mugen MAX (model SCMGD-1000) se začak oridývat tento týden s cenou 36 euro bez daně.

Zdroj: TZ Scythe
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře