Scythe uvádí klasický chladič SCIOR-1000

Scythe uvádí klasický chladič SCIOR-1000
, , aktualita
Společnost Scythe si připravila nový procesorový chladič SCIOR-1000, který má klasickou konstrukci obohacenou o heatpipe. Ventilátor zde tak bude v jedné rovině se základní deskou, což umožní i lepší chlazení oblasti kolem procesoru.reklama
Scythe SCIOR-1000 byl prozatím představen v Japonsku, čili domovině výrobce, ovšem jeho produkty se běžně prodávají také u nás, takže se jistě dostane i do našich obchodů. Očekávat pak můžeme cenu kolem 33 USD, takže asi 670 Kč.

Tento chladič je postaven na poniklované měděné základně, skrz niž prochází trojice duálních heatpipe. Ty pak protínají vysoká žebra ve dvou patrech, jak ostatně můžete vidět z fotografií.

Pro chlazení je nezvykle využitý 100mm ventilátor, i když by se na tělo chladiče jistě vešel i větší 120mm. Nicméně jeho tloušťka vypadá na 35 mm, ne klasických 25 mm. Jeho otáčky jsou pak řízeny na 300 až 1800 RPM pomocí PWM a maximální průtok vzduchu je 43,74 CFM.

Celkové rozměry chladiče jsou 107 x 136 x 117 mm a hmotnost 400 gramů. Podporovány jsou všechny moderní procesorové sockety a do obchodů se SCIOR-1000 má dostat ještě v tomto roce.

Zdroj: TZ Scythe
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek