www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Seagate a LaCie: ultratenký Seven i zrcadlový disk v ebenu

Seagate a LaCie: ultratenký Seven i zrcadlový disk v ebenu
, , aktualita
Společnosti Seagate a LaCie shodně představily po dvou nových externích zařízení pro ukládání dat, která jsou všechna založena na HDD. Zajímavé je především odolné 4TB úložiště s RAID 0 od LaCie nebo ultratenký disk od Seagate.reklama
S právě ultratenkým diskem Seagate Seven začneme. Jedná se o model formátu 2,5" s kapacitou 500 GB a rozhraním USB 3.0, jehož název Seven je odvozen od 7mm tloušťky disku. Firma Seagate tímto modelem slaví svých 35 let existence a uvádí, že jeho tenká a celokovová konstrukce zdůrazňuje "esenci holého pevného disku", ale to nemusíme dále rozebírat.

Seagate uvádí, že obal tohoto disku je nejtenčí, jaký může být, aniž by byla ohrožena jeho pevnost a celistvost. Více nám toho výrobce o modelu Seven neprozradil, tedy až na to, že přijde na trh ještě tento měsíc s doporučenou koncovou cenou 100 USD. Vedle loga výrobce je ještě malá prohlubeň, která připomíná čtečku otisků prstů, ale tisková zpráva se nezmiňuje o tom, že by Seven měl něco takového ve výbavě.

Druhou novinkou od Seagate je Wireless Portable Drive. Jde také o 500GB pevný disk, ale ten má jednak naprosto odlišné zpracování a také je vybaven bezdrátovým rozhraním Wi-Fi. Díky tomu k jeho datům budeme moci snadno přistupovat třeba z tabletu či telefonu. Potřebujeme k tomu aplikaci Seagate Media, která je připravena pro Apple iOS, Android, Kindle Fire HD a Windows 8. Vedle toho lze využít Apple Airplay a Google Chromecast nebo aplikace pro chytré televizory Samsung a LG, popřípadě přehrávače Roku. Zpráva se bohužel nezmiňuje o kapacitě ani výdrži baterie, kterou by tento disk měl disponovat a uvádí už jen to, že bude k dispozici od února za 130 USD. Aplikace Seagate Media už je k dispozici nyní.

Třetí novinka Mirror Portable Hard Drive už je od LaCie a jak název uvádí, disk má zrcadlový obal díky tomu, že je pokryt skllem Corning Gorilla Glass 3. Pokud tedy na něj nebudeme opatrní, můžeme si na povrchu vytvořit i pěkného pavoučka. Další specialitkou je malý držák vyrobený z kousku ebenového dřeva. Uvnitř je ukryt 1TB pevný disk a jinak se výrobce ve zprávě ani nezmiňuje, jaké rozhraní je zde využito. Z pohledu na boční část disku je ale zřejmé, že půjde o USB 3.0, což jsme tedy mohli očekávat. Však je zřejmé, že v tomto případě jde především o design než o samotný hardware, což je podtrženo také cenou 280 USD, za niž bude zrcardlový disk k dispozici na konci měsíce.

LaCie Rugged RAID Mobile Drive už není žádná designovka, ale čistě funkční produkt. Jedná se o dva 2TB pevné disky v jednom odolném balení z kovu a gumy, které jsou zapojeny dohromady v režimu RAID 0. Výsledkem tak je jeden 4TB oddíl s výhodou rychlých datových přenosů s až 240 MB/s. Pokud ale selže jeden disk, přijdete o veškerá data, což je známá nevýhoda raidového režimu striping. Ovšem i když disky přichází nakonfigurovány do pole RAID 0, uživatel si může zvolit i RAID 1, díky čemuž získá pouze polovinu celkové kapacity, ale po selhání jednoho z disku nepřijde o data.

Disk je také vybaven vedle rozhraní USB 3.0 také rozhraním Thunderbolt a díky svému gumovému "brnění" dokáže snadno přežít pád z výšky 1,5 metru i zatížení jednou tunou. Nebude mu vadit ani prach či pokropení vodou. Veřejně dostupný software LaCie Private-Public pak umožní obsah disku zašifrovat pomocí 256bitového AES. K dispozici bude ještě v tomto kvartálu za 450 USD.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek