www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate a světově nejrychlejší 6TB disk

Seagate a světově nejrychlejší 6TB disk
, , aktualita
Společnost Seagate oficiálně uvedla na trh nové 6TB pevné disky, o nichž říká, že jde o nejrychlejší modely svého druhu na světě. Jedná se o Seagate Enterprise Capacity 3.5 HDD v4, čili disky určené především do firemního sektoru.reklama
Seagate Enterprise Capacity 3.5 HDD v4 (ST6000NM0104) mají být tedy rychlejší i než HGST Travelstar Z5K1000 plněný héliem, a to v průměru přibližně o čtvrtinu. Určen je především do serverového prostředí včetně cloudových systémů a využívá rozhraní SAS 3.0 s propustností 12 Gbps. Konkrétně se uplatní třeba v serverech Supermicro SuperServer, TwinPro či SuperStorage.

Oproti poslední generaci nearline disků tak nové Enterprise Capacity 3.5 HDD v4 nabídnou o polovinu vyšší kapacitu a jejich plotny se otáčí rychlostí 7200 RPM. Seagate myslel také na zabezpečení, takže jde o disky SED (Self-Encrypting Drives) s funkcí bezpečného vymazání dat (Instant Secure Erase). Dále tu máme 128MB vyrovnávací paměť, průměrnou spotřebu v klidu 8 W a při aktivitě 12 W. O snížení celkové spotřeby se pak mají zasloužit příslušné standardy T10 a T13. Ostatní specifikace můžete vyčíst z tohoto dokumentu.

Seagate také uvedl, že jeho disky se stanou součástí digitálního světa, jehož celková kapacita v roce 2017 dosáhne 16 zetabajtů (1 ZB = 1021 B či miliarda terabajtů). Provozovatelé cloudových úložišť tak budou hledat způsoby pro ukládání většího množství dat na stejném prostoru, a to při nižších nákladech. Firma však neřekla nic o tom, co konkrétního můžeme v budoucnu očekávat z její strany.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře