www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate chystá velice rychlé SSD: až 10 GB/s

Seagate chystá velice rychlé SSD: až 10 GB/s
, , aktualita
Společnost Seagate se nikdo do oblasti SSD moc nemontovala, ale nyní se do toho chystá pořádně obout a představit SSD, jež nabídne bezkonkurenčně nejvyšší výkon. Mluví se totiž o přenosových rychlostech až 10 GB/s.reklama
Seagate zatím nezveřejnil fotografie hotového produktu, jen obrázky ukazující rozmístění prvků na kartě pro rozhraní PCI Express. Z toho ale můžeme leccos vyčíst, ale v prvé řadě se podívejme na to, co o novém SSD říká samotný výrobce.

Společnost Seagate především říká, že půjde o dvě verze, a to výkonnější pro PCI Express x16 s plným výkonem 10 GB/s a pak tu bude o něco slabší s PCI Express x8 se 6,7 GB/s. Obě již mají být připraveny pro konečnou produkci a zákazníci si je budou moci koupit v průběhu letošního léta. Zaměřeny jsou tedy především firmy provozující vysokorychlostní úložiště.

Nová SSD Seagate staví na specifikacích Open Compute Project (OCP), takže se budou přímo hodit pro datová centra, jaká provozuje například společnost Facebook. Výhodou OCP má být především to, že snižují nároky na energii, čímž drží nízko náklady na vlastnictví. Seagate také říká, že jeho novinky budou pracovat s jakýmkoliv systémem, který má příslušné fyzické rozhraní a podporuje protokol NVMe (Non-Volatile Memory Express). Čili nebude problém je instalovat ani do klasických PC. Seagate již uvolnil řadu kusů svých nových SSD pro testování vybranými partnery a chce je oficiálně představit dnes a zítra na Open Compute Project Summit 2016 v San Jose.

Co nám ale o nich odhalí zveřejněný obrázek? Na něm můžeme zcela jasně identifikovat čtyři karty pro rozhraní M.2, takže už je naprosto jasné, odkud vítr vane. Princip je tedy zřejmý, půjde o obdobu RAID 0 pracujícího se čtyřmi SSD, jejichž výkon tak bude spřažen dohromady. Dnes můžeme již běžně koupit SSD pro M.2 a jeho čtyři linky PCI Express 3.0 i s podporou NVMe. Jde například o Samsung SSD 950 Pro dosahující datové propustnosti až 2500 MB/s (sekvenční čtení). Spojením kapacit a výkonu čtyř takových SSD tedy může poměrně snadno vzniknout úložné zařízení, jaké si chystá Seagate.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek