www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate Innov8: 8 TB v elegantní hliníkové krabičce

Seagate Innov8: 8 TB v elegantní hliníkové krabičce
, , aktualita
Seagate se pochlubil novým externím pevným diskem Innov8, který má být světově první 8TB model napájený jedním USB kabelem. Za tím stojí především možnosti rozhraní USB s konektorem typu C.reklama
Je naprosto jasné, že Seagate Technology ve svém novém externím disku Innov8 využila desktopový, tedy 3,5" pevný disk. Ten potřebuje vedle napájení 5 V ještě 12 V, takže bylo nutné využít ještě měnič napětí, pro nějž je ovšem zapotřebí také dost energie. USB 3.1 na konektoru typu C podporuje USB Power Delivery verze 2.0 a vedle základních 900 mA může poskytnout ještě další 3 A na 5V napětí. To by tedy mělo stačit pro napájení desktopového disku.

Seagate Innov8 tak již dostal za svůj design a celkové zpracování oceněnní reddot design award pro rok 2016. Jeho vnější schránka je celá vyrobena z hliníku a kolem dokola má silné žebroví, které napomůže k chlazení pevného disku. Na povrchu je vidět pouze jeden prvek, a to právě konektor USB 3.1 typu C.

Celé zařízení má rozměry 208 x 123,6 x 36 mm a dle specifikací výrobce váží pouze 150,1 gramu. To je ale pochopitelně nesmysl, neboť do této hmotnosti by se zdaleka nevešel ani samotný pevný disk. Když prozkoumáme datasheet, tak objevíme v kolonce hmotnost hodnoty 3,307 a 1,5, takže je zřejmé, že jde o hmotnost v librách a kilogramech. Ne tedy 150 gramů, ale 1,5 kg, což už vypadá adekvátně. Nejde tedy o zrovna lehounké zařízení.

Seagate dále mluví o jisté vlastní Ignition Boost Technology, která má právě zajistit, aby disk pracovat pod Windows 7 či Mac OS X 10.7 a novějšími systémy s využitím jediného konektoru. Nikde není konkrétně napsáno, o co jde, ale jeden zdroj mluví o tom, že Ignition Boost dodá potřebnou energii pro roztočení disku. Jak známo, zvláště ty desktopové při startu potřebují výrazně více energie než při běhu, která je zapotřebí právě pro roztočení ploten. Na to by tedy USB 3.1 nemuselo stačit, takže můžeme hádat, že je uvnitř hliníkové schránky ještě baterie. Právě ta ale může být kamenem úrazu, neboť není jasné, jak dlouho by měla vydržet, takže bychom se mohli strachovat o to, že se stane achillovou patou tohoto zařízení.

Seagate také na tento disk poskytuje pouze dvouletou záruku a dodává jej s potřebným kabelem. Zároveň varuje, že bychom raději neměli používat jiné USB kabely s konektorem C a spolehnout se pouze na ten dodaný. Pro zálohování dat můžeme využít software Seagate Dashboard a dostaneme také 200 GB prostoru na Microsoft OneDrive. Disk bude k dispozici od tohoto měsíce za 349 USD.

Zdroj: Seagate
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře