www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate představil trojici 10TB disků včetně BarraCuda Pro

Seagate představil trojici 10TB disků včetně BarraCuda Pro
, , aktualita
Pevné disky ještě neřekly své poslední slovo. Společnost Seagate uvedla trojici nových pevných disků s velmi vysokou kapacitou 10 TB. Jde o řady BarraCuda Pro, IronWolf a SkyHawk. Najdete tu dokonce obrovskou 256MB cache.reklama
Společnost Seagate uvedla tři nové pevné disky, které dosahují velmi vysoké kapacity 10 TB. Každý z nich patří do jiné třídy. BarraCuda Pro míří do klasických desktopů, IronWolf je určen pro NAS a SkyHawk pak pro bezpečnostní systémy. Model BarraCuda Pro ST10000DM0004 má 7 ploten a využívá rozhraní SATA 6Gb/s. Potěší velký buffer s nadprůměrnou kapacitou 256 MB a maximální přenosová rychlost má dosahovat až 220 MB/s. To je možné i díky rychlému otáčení ploten při 7200 rpm. Přitom ale slibuje nízkou spotřebu 6,8 W při provozu a 4,5 W v idle režimu, což jsou překvapivě malé hodnoty. Na disk je dávána 5letá záruka.


Seagate BarraCuda Pro 10TB


Disk IronWolf ST10000VN0004 pro NAS je v mnohém podobný předchozímu. Má však speciální senzory vibrací, které zmírňují vibrace při použití v systémech s více disky. V tomto případě disky dosahují maximální rychlost 210 MB/s. Záruka je 3letá. Nakonec je zde ještě verze SkyHawk ST10000VX0004 pro bezpečnostní systémy optimalizovaná pro provoz 24/7. I zde najdete 256MB cache, senzory vibrací, dostanete 3letou záruku a disk podporuje maximální rychlost 210 MB/s. Všechny disky využívají relativně tradiční technologie, jsou tedy např. bez hélia jako jiné 10TB disky. Ceny nově představených pevných disků byly v daném pořadí nastaveny na $535, $470 a $460.

Zdroj: engadget.com, seagate.com
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek