www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate si na jaro chystá 6TB disky

Seagate si na jaro chystá 6TB disky
, , aktualita
Společnost Seagate oznámila, že v dubnu se dostanou na trh její první 6TB pevné disky, které tak vytvoří konkurenci pro jediné 6TB modely, jež jsou v současnosti na trhu. Jde o heliem plněné modely od HGST, čili Western Digital.reklama
O pevných discích HGST Ultrastar He6 jsme se dozvěděli již v listopadu, kdy byl společně s nimi představen proces HelioSeal. Ten má za úkol naplnit disky heliem, a to tak, aby z nich nevyprchalo, protože nízká hustota heliové atmosféry je důležitá k tomu, aby do běžného 3,5" těla mohl výrobce nacpat sedm ploten, jež nám dají výslednou kapacitu 6 TB.

Seagate v září minulého roku také představil novou technologii SMR (Shingled Magnetic Recording), která umožní zvýšit hustotu zápisu pomocí stávajících technologií, nicméně u nových 6TB disků má Seagate využít klasickou PMR (Perpendicular Magnetic Recording), což znamená, že využitím SMR by teoreticky mohl jít až na 7,5 GB díky hustotě zápisu vyšší o 25 %.

Nicméně i když Seagate zatím o svých chystaných 6TB discích moc neprozradil, na konferenci se svými investory a finančními analytiky uvedl, že půjde o podnikové disky. To ostatně není žádným překvapením vzhledem k vzestupu cloudových technologií a příslušných datových center.

Uvidíme tedy na začátku druhého kvartálu, s čím konkrétním Seagate přijde a zda nakonec neuvede i modely pro běžné spotřebitele.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek