www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate uvádí pouze 7 mm tlustý 2,5" HDD se 2 TB

Seagate uvádí pouze 7 mm tlustý 2,5" HDD se 2 TB
, , aktualita
Společnost Seagate se pochlubila svým novým pevným diskem, který má 2,5" formát a výšku pouze 7 mm, a přitom dosahuje kapacity 2 TB. To se bude hodit pro mobilní nasazení, ale i pro malé počítače typu Intel NUC.reklama
Klasické pevné disky u běžných uživatelů stále vedou s ohledem na poměr kapacity a ceny, přičemž zvláště u vysokokapacitních modelů nemusí být celkový výkon vůbec důležitý, neboť nám slouží především pro ukládání dat. Nyní si můžeme díky firmě Seagate dopřát 2 TB prostoru v zařízení Mobile HDD, které svými rozměry odpovídá běžným SSD, oproti nimž by ale jeho cena měla být výrazně nižší.

Seagate tak může svým novým 2TB diskem oslovit větší trh včetně stále populárnějších miniaturních desktopových počítačů. Jeho nový 2TB Mobile HDD využívá celkem dvě plotny, které tedy mají po 1 TB a dle firmy jde aktuálně o největší kapacitu, jakou 7 mm vysoké mobilní pevné disky nabízejí. K dispozici bude také pouze jednoplotnový disk s kapacitou 1 TB a pak už firma prozradila jen to, že tato generace je o čtvrtinu lehčí než její předchůdce.

Co se týče ostatních specifikací, které by nám prozradily něco o výkonu Seagate Mobile HDD, nedozvíme se nic, ale to není překvapivé. Od dob, kdy svým výkonem převládly SSD, se už výrobci disků o výkonech svých modelů moc nevyjadřují a raději zdůrazňují to zbývající, čím ještě stále vynikají. Zatím se také ještě nedozvíme ani ceny.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře