www.svethardware.cz
>
>
>

SecureDrive Autothysis SSD: možno zničit na dálku

SecureDrive Autothysis SSD: možno zničit na dálku
, , aktualita
Pod značkou SecureDrive se ve Velké Británii začala prodávat speciální SSD Autothysis, jejichž zabezpečení počítá i s možností sebedestrukce na dálku. Zde tedy nejde o rychlost, ale o bezpečnost vašich dat.reklama
SecureDrive SSD se vysokým výkonem ani nemohou chlubit, protože dosahují rychlosti sekvenčního zápisu 120 MB/s a čtení je jen o 7 MB/s rychlejší. Náhodné čtení i zápis 4kB bloků dat pak shodně vykazuje 20.000 IOPS. Samotné disky mají klasický formát 2,5", výšku 9,5 mm a jsou vybaveny dvěma rozhraními, a to SATA 3 Gbps a USB 3.0 v provedení micro.

Uvnitř pak najdeme 20nm paměti NAND Flash od firmy Micron a především elektroniku, která zajistí 256bitové AES CBC hardwarové šifrování dat s certifikací FIPS 140-2 level 3. K datům lze přitom získat přístup pomocí speciálního zařízení s displejem (tzv. token), které pracuje naprosto nezávisle na počítači, což eliminuje jednu velkou bezpečnostní hrozbu.

Autothysis je pro tato SSD velmi vhodné označení, neboť toto slovo popisuje schopnost sebedestrukce či sebeobětování. V případě SSD samozřejmě budeme mluvit spíše o oné sebedestrukci, kterou lze provést na dálku pomocí konektivity GSM. Tím by se paměťové buňky v SSD opravdu měly fyzicky zničit. Krom zaslání kódu k sebedestrukci jsou tu ale i jiné možnosti i funkce. Data mohou být zničena či vymazána i v případě, že GSM signál bude po nějakou dobu blokován, někdo se pokusí dostat dovnitř SSD, zvolíme si příslušnou funkci v tokenu, integrovaná baterie dosáhne kritické úrovně nabití, někdo vyjme SSD z PC (zde poslouží detekce pohybu) a pak tu je samozřejmě i případ, kdy se pomocí tokenu neúspěšně pokusíme několikrát zadat kód. Toto vše může být konfigurováno právě pomocí tokenu.

Tato SSD od SecureDrive jsou očividně určena jednotlivcům a organizacím, jejichž data mají daleko větší cenu než jejich samotný nosič a asi nemusím připomínat, že musí jít také o jejich postradatelné kopie. Model s kapacitou 128 GB by měl vyjít na nějakých 1000 liber, čili asi 35.000 Kč, přičemž dalších 29 liber bude každý rok stát GSM služba.

Zdroj: TZ SecureDrives
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek