www.svethardware.cz
>
>

Servery Avastu s diskuzním fórem byly hacknuty

Servery Avastu s diskuzním fórem byly hacknuty
, , aktualita
Útoky na velké servery jsou časté a po velkých únicích dat společností jako je např. Adobe nebo velmi nedávno i eBay, tu máme další útok, tentokrát na servery s diskuzním fórem antivirové společnosti Avast.reklama
Během posledních několika měsíců se odehrálo pár útoků na servery velkých společností, při kterých byla ukradena data uživatelů včetně zakódovaných hesel. V říjnu to byla např. společnost Adobe, kde byla kompromitována data 38 milionů uživatelů a před několika dny proběhly i výzvy aukční síně eBay ke změnám hesel v důsledku útoku.


Avast logo


O minulém víkendu byly podobně napadeny servery společnosti Avast, což je docela ostuda, když právě tato společnost by se měla starat o vyšší bezpečnost počítačů. Napadeno bylo jen diskuzní fórum, které běželo na softwaru třetí strany, nešlo tedy o produkt této společnosti. I tak to ale znamená, že bylo nelegálně získáno přibližně 0,2 % databáze uživatelů, což znamená údaje zhruba 400 tisíc lidí. Diskuzní fórum je nyní pozastaveno a uživatelům se stejně jako před pár dny v případě eBay doporučuje změnit si hesla i na jiných serverech. Hesla byla kryptovaná, ale to neznamená, že by nebyla v budoucnu neprolomitelná.

Zdroj: www.theinquirer.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře