Sharkoon ukázal kartu s USB 3.1 konektory

Sharkoon ukázal kartu s USB 3.1 konektory
, , aktualita
I když je Sharkoon znám spíše periferiemi, překvapil představením karty, která do každého počítače přidá nejrychlejší USB 3.1 porty. V tomto případě se ale nejedná o oboustranný konektor, nýbrž typ-A.reklama
Už jsme zde měli několik případů, kdy přímo výrobci základní desky přibalili nebo začali prodávat doplňky v podobě karty s konektory s USB 3.1. To ale bylo omezeno jen na malé množství karet, Sharkoon teď ale představuje řešení, které bude dostupné široké veřejnosti, i když si to vyžádalo několik kompromisů.

Asi nejzásadnější kompromis je, že karta patří slotu do PCIe x1, takže USB nemůže využít svůj plný potenciál, který činí 1,25 GB/s. Pokud byste řadič zasunuli do PCIe 2.0, celková rychlost pro kartu by byla pouze 500 MB/s, připomeňme, že karta má dva USB konektory, mezi které by se propustnost dělila. V případě PCIe 3.0 se ale rychlost vyšplhá na slušných 985 MB/s.

Tento kompromis má zřejmou příčinu, výrobce se snažil, aby byl k dostání na co možná nejširším trhu, což s sebou přináší i omezení, že ne veškeré počítači disponují volnými rychlejšími sloty. Dále přichází ještě jedno omezení, ale to není zcela zásadní, karta přichází se řadiči pouze pro Windows 7 a 8.x.

To, že se nedostaneme na plnou rychlost, ještě neznamená, že zmizí další výhody USB 3.1. Oba konektory na kartě budou napájené, takže můžete využít možnosti podpory napájení pro výkonnější externí zařízení.

Pro někoho může být zklamáním, že karta nenabízí oboustranný typ-C konektor. Je pravda, že jeho rozšíření na trhu je prozatím minimální, ale příslušenství se po představení notebooku od Applu začíná objevovat na trhu. Navíc do budoucna má obrovský potenciál, takže je škoda, že výrobce nezaměnil jeden konektor typu-A za typ-C nebo že nepředstavil dva modely.

Vzhledem k tomu, že Sharkoon působí na českém trhu, tento výrobek bychom mohli v našich končinách očekávat. Doporučená maloobchodní cena činí 950 Kč bez DPH.

Zdroj: kitguru.net
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů