www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle DS81: malý, výkonný a dobře vybavený barebone

Shuttle DS81: malý, výkonný a dobře vybavený barebone
, , aktualita
Od společnosti Shuttle se již příští týden na trh dostane nový malý barebone DS81, který je vybaven socketem pro procesory Haswell a nabízí bohatou nabídku rozhraní i externí napájení pomocí 90W adaptéru.reklama
Shuttle svůj nejnovější barebone DS81 ve stylu moderních mini PC představil na letošním CeBITu v Hannoveru. Jeho model má rozměry 190 x 165 x 43 mm a vejde se do něj slušná hardwarová dávka. Nejdůležitější součástí je procesor Intel pro socket LGA 1150, přičemž maximem může být model s TDP 65 W. To pokrývá i některé čtyřjádrové modely Core i7.

Na desce, která vyplňuje veškerý vnitřní prostor, máme čipovou sadu Intel H81 Express, dále tu jsou dva sloty SO-DIMM pro až 16 GB paměti DDR3-1600 MHz a co se týče procesoru, ten bude mít připraven speciální chladič s heatpipe a dvěma ventilátory, které si budou nabírat vzduch přímo přes vrchní panel. Bude tedy třeba skříň občas rozmontovat a zbavit prachu, protože to nevypadá, že by v horním panelu byly nějaké prachové filtry.

Tento systém se rozměry nemůže rovnat formátu Intel NUC, ale zato se odmění velmi dobrou výbavou. Pro úložná zařízení je připraven jeden mini PCIe pro karty plné velikosti s podporou mSATA, dále jeden SATA 6 Gbps a rovněž jeden SATA 3 Gbps, ovšem pouze jedna 2,5" pozice. Vedle toho tu je ještě jeden mini PCIe pro karty s poloviční velikostí, třeba moduly s Wi-Fi a Bluetooth.

Přední panel pak nese dva audio konektory pro mikrofon a sluchátka (Realtek ALC662), vypínač, čtečku karet SD a čtyři USB 2.0. Další dva USB 2.0 jsou vzadu a vedle nich ještě dvojice USB 3.0, takže na jejich nedostatek by si nikdo neměl stěžovat. Pak tu máme nezbytný napájeíc konektor, dva Gb Ethernetové adaptéry, dva sériové COM porty, opět dva DisplayPorty (nechybí podpora 4K Ultra HD) a navíc jeden HDMI.

Systém podporuje montáž pomocí VESA a systémy Windows 8.1, Windows 7 a Linux. Napájen bude z 90W adaptéru (19 V / 4,47 A) a k dispozici má být od příštího měsíce za cenu 178 euro.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek