www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle má první barebone s Broadwell

Shuttle má první barebone s Broadwell
, , aktualita
Společnost Shuttle vyrábějící především počítače typu barebone vyslala na trh svůj první pasivně chlazený model s procesorem Intel Broadwell. Jedná se o Shuttle DS57U o objemu pouze 1,3 litru.reklama
Shuttle DS57U je tedy malý a tenký barebone s rozměry 20 x 3,95 x 16,5 cm, jenž zahrnuje počítačovou skříň, základní desku, chladicí systém, napájecí zdroj a také předinstalovaný procesor Intel Broadwell. Jedná se o počítač, který už dle svého vzhledu nepatří především do domácností. Uplatnit se může všude tam, kde se využijí jeho dva sériové porty pro připojení různých periferií.

Vedle nich máme vepředu také vypínač, stavové LED, čtečku SD karet a čtyři porty USB 2.0. Porty USB 3.0 jsou pouze vzadu v počtu dvou a dvě jsou také gigabitová ethernetová rozhraní od Intelu i 3,5mm audio konektory. Pro připojení monitoru můžeme využít buď DisplayPort nebo HDMI, oba konektory v plné velikosti.

Uvnitř se nachází velká deska nesoucí Intel Celeron 3205U se dvěma 1,5GHz jádry a grafikou Intel HD se 12 shadery. Tento 14nm procesor je vyráběn v pouzdře BGA-1168 a spotřebuje maximálně 15 W, přičemž specifikace mluví také o možnosti osazení procesory Core i3, i5 nebo i7. Shuttle jej bude v této skříni chladit pasivně a lze předpokládat, že jej prostě napojí na kovovou bočnici počítače. Další výbava zahrnuje dva sloty SO-DIMM pro paměti DDR3L s maximem 16 GB, pak tu je mini PCIe s podporou mSATA a poloviční mini PCIe osazený Wi-Fi modulem s Bluetooth. Vedle toho bude možné PC osadit i jedním 2,5" zařízením s rozhraním SATA.

Do útrob počítače se dostaname snadno přes dva panely, které drží vždy jen jeden šroubek. Samotné PC podporuje montážní systém VESA a ke svému běhu potřebuje běžný 65W adaptér.

Shuttle DS57U bude k dispozici již brzy za cenu 192 eur bez daně.

Zdroj: TZ Shuttle
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek