www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle nabízí barebone SH170R6 se Skylake

Shuttle nabízí barebone SH170R6 se Skylake
, , aktualita
Společnost Shuttle Computers je známým výrobcem počítačů typu barebone, tedy částečně hotových PC, do nichž už musíme přikoupit jen paměti a úložné zařízení. Jeho nejnovější model SH170R6 přitom nese čipset Z170 a procesor Skylake.reklama
Shuttle SH170R6 tedy jde ještě za hranice klasických barebone a po svém majiteli vyžaduje, aby si rovněž sám pořídit vhodný procesor pro LGA 1151 a případně také jedno či dvouslotovou grafickou kartu. Obsahuje tak v podstatě jen základní desku a napájecí zdroj, a to ve 14,2litrové skříni s rozměry 332 x 216 x 198 mm. Procesor bude chlazen pomocí jistého heatpipe systému Shuttle I.C.E 2, který vede do zadní části skříně, kde tedy není zdroj, ale žebroví s ventilátorem.
chlazení Shuttle I.C.E 2


Zdroj je umístěn po pravém boku skříně a jde o speciální formát s výkonem 300 W a certifikací 80 Plus Bronze. Hi-endovou grafiku tedy dovnitř nenacpeme, ale na takovou GeForce GTX 960 s adekvátním procesorem by to mělo stačit. Barebone ale zvládne i model Intel Core i7-6700K, čili 91W odemčený Skylake a komu by snad 300W zdroj nestačil, může jej vyměnit za 500W model Shuttle Accessory PC63J.

Dále můžeme dovnitř instalovat paměti DDR4 s kapacitou až 64 GB ve čtyřech modulech a vejde se sem i poměrně dlouhá grafická karta pro PCI Express 3.0 x16, přičemž pokud využijeme jednoslotovou, zbyde ještě jeden PCI Express 3.0 x4. Pro instalaci moderních SSD poslouží jeden slot M.2 rovněž se čtyřmi linkami verze 3.0, pak tu jsou čtyři konektory SATA 6 Gbps na desce a také jeden eSATA a Mini PCIe pro Wi-Fi/Bluetooth karty. Dovnitř pak můžeme vměstnat maximálně čtyři 2,5" zařízení, dva 3,5" disky a jednu optickou mechaniku.

Mezi rozhraní počítače SH170R6 patří jeden HDMI 1.4, dva DisplayPort 1.2, výstup se 7.1 kanály (Realtek ALC892) a gigabitová LAN (Intel i219-LM). Celkově získáme deset portů USB, z nichž osm je typu 3.0. Jde tedy o barebone, který může nabídnout i vysoký výkon, přičemž díky čipové sadě Z170 by měl umožnit i přetaktování, což bude záležet na kvalitě chlazení a nabídce BIOSu. Cena bude začínat na 299 eurech.

Zdroj: TZ Shuttle
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek