www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XH97V: minibarebone pro tři displeje

Shuttle XH97V: minibarebone pro tři displeje
, , aktualita
Společnost Shuttle je přeborníkem ve výrobě počítačů typu barebone a nyní si připravila malý model s objemem pouze tři litry, který je určen pro procesory do socketu LGA 1150 a nabídne možnost připojení až tří displejů.reklama
Shuttle XH97V je tedy malý barebone, který je založen na čipové sadě Intel H97 a socketu LGA 1150 pro procesory Haswell a Haswell Refresh, jež mohou mít TDP až 65 W. Do toho se pohodlně vejdou i čtyřjádrové procesory Intel Core i7, takže máma na výběr. Předpokládá se využití jejich integrované grafiky, takže nejspíše půjde o HD 4400 nebo HD 4600.

Mezi hlavní vlastnosti tohoto barebone patří možnost zapojení až třech monitorů najednou, a to s rozlišením do Full HD a případně budeme moci zapojit jeden s rozlišením 4K. K tomu poslouží dva DisplayPort plus jeden HDMI. Dále nám toto PC na zadním panelu nabídne sériový port, dva USB 3.0, dva USB 2.0, jeden eSATA, RJ-45 pro Ethernet, tlačítko pro reset BIOSu a také tři audio konektory. Vedle toho je patrné, že PC nemá vlastní zdroj, neboť k napájení poslouží konektor DC IN a externí adaptér.

Pak tu jsou ale také přední vyklápěcí panely. Pod vrchním je umístěna pozice pro tenkou optickou mechaniku a spodní skrývá přední audio porty pro sluchátka a mikrofon a pak další dva USB 2.0 i 3.0.


Dovnitř tohoto barebone se dále vejdou až tři 2,5" zařízení nebo jeden 3,5" disk. Pokud se ale rozhodneme nainstalovat mechaniku, zbyde místo už jen pro dvě 2,5" zařízení. Výrobce říká, že jeho systém je schopen pracovat v rozmezí okolních teplot od 0 do 50 °C, je navržen pro nepřetržitý provoz a vybaven heatpipe pro chlazení procesoru a jistou technologií Smart Fan. Je zřejmé, že u takovéhoto zařízení není problém s vymyšlením speciálního systému chlazení, který bude využívat heatpipe a je jasné, že by se do něj nevešel klasický procesorový chladič. Tedy vešel, ale pak bychom asi už nenašli místo pro úložná zařízení. Je ale škoda, že galerie neobsahuje fotografii interiéru tohoto barebone, i když ukázán byl malinký obrázek chladicího prvku.

Pro dokončení počítače si tedy musíme pořídit procesor s maximálním TDP 65 W pro socket LGA 1150, dále až dva moduly DDR3 SO-DIMM a také pevný disk, SSD nebo optickou mechaniku podle uvedených možností. Volitelně to jsou pak i karty pro rozhraní miniPCIe, a to jedna plné velikosti a jedna poloviční. Celkové rozměry PC jsou 240 x 200 x 72 mm, napájení obstará dodávaný 90W adaptér. Podporované OS jsou Windows 7 a 8 i Linux.

Shuttle XH97V budou prý již zanedlouho k dispozici po celém světě, ale cena zveřejněna nebyla.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik