www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XPC Nano: počítače s pouze půllitrovým objemem

Shuttle XPC Nano: počítače s pouze půllitrovým objemem
, , aktualita
Půllitrový objem si Češi dokážou obecně velice dobře představit a zrovna takový má nový počítač Shuttle XPC Nano ve stylu NUC. K dispozici bude přinejmenším ve čtyřech verzích s různými procesory Intel.reklama
Tchaj-wanskou společnost Shuttle dobře známe jako výrobce počítačů typu barebone, které si musíme sami dokončit zakoupením příslušných komponent. Mezi barebone tak patří i většina intelovských NUC, k nimž by se daly nové Shuttle XPC Nano série NC01U přirovnat. Využívají procesory generace Intel Broadwell, tedy 14nm čipy, a to Celeron, Core i3, i5 a rovněž i7.

Nové Shuttle XPC Nano NC01U se tedy budou prodávat ve čtyřech verzích?
 • NC01U - Intel Celeron 3205U CPU, cena cca 3800 Kč
 • NC01U3 - Intel Core i3-5005U CPU, cena cca 8500 Kč
 • NC01U5 - Intel Core i5-5200U CPU, cena cca 10.800 Kč
 • NC01U7 - Intel Core i7-5500U CPU, cena cca 13.900 Kč

Pouze nejslabší model s Celeronem nezvládne přehrávání videa v rozlišení 4K/UItra HD a ostatní modely to zvládnou v případě, že je vybavíme dvěma moduly SO-DIMM, a ony tak budou moci využít dvoukanálové zapojení. Kromě procesorů je pak veškerá ostatní výbava identická.
 • Paměti: 2 x 204 pin DDR3L SODIMM, max 16 GB (2x 8 GB), max. 1600 MHz
 • Grafika: integrovaná Intel
 • Audio: Realtek ALC269 HD
 • Síť: Intel I218LM 10/100/1000Mbs, 802.11 b/g/n/ac s Bluetooth, Wake on LAN a Power on by RTC
 • Storage: SATA 6.0Gb/s pro 2,5" HDD/SSD, M.2 2242 (pouze rozhraní SATA)
 • Přední panel: vypínač, 2x LED, 2x USB 3.0, čtečka karet SD
 • Zadní panel: HDMI, mini DisplayPort, 2x USB 2.0, RJ-45, napájecí konektor, 3,5mm kombo (výstup/mikrofon), 1x RS232, otvor pro zámky Kensington
 • Rozměry: 141 x 141 x 29 mm
 • Napájení: 19V/3,42A adaptér
 • Podpora OS: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, Linux
Shuttle se také chlubí, že tato PC mohou dlouhodobě pracovat i v prostředí o teplotě 50 °C, podporují VESA a zapojení dvou monitorů (HDMI a DP) a přední porty USB 3.0 umožní připojené zařízení napájet až 2 A.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek