www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XS36V4 a XS35V4: tiché desktopy s Bay Trail

Shuttle XS36V4 a XS35V4: tiché desktopy s Bay Trail
, , aktualita
Známý výrobce malých počítačů označovaných jako nettopy a rovněž systému barebone, společnost Shuttle, si připravila dva nové modely nettopů XS36V4 a XS35V4. Ty nabídnou pasivní chlazení a platformu Intel Bay Trail.reklama
Díky procesorům Intel z rodiny Bay Trail nebude jistě s pasivním chlazením velký problém, neboť desktopové verze mají TDP pouze 10 W. To platí i pro Celeron J1900, který byl použitý u obou nových modelů. Jedná se o čtyřjádrový procesor pracující na frekvenci 2 až 2,42 GHz, který dále obsahuje 2 MB L2 cache a také grafiku se čtyřmi shadery na 688 až 854 MHz. Určen je pro paměti DDR3L-1333 MHz.

Nové počítače Shuttle jsou určeny pro prostředí, kde není místa nazbyt. Mohou se tak stát kancelářskými počítači, ale také základem pro různé digitální kiosky, POI, apod. Jak je vidět z fotografie, počítače jsou vepředu vybaveny jedním portem USB 2.0 a čtečkou karet. Vzadu pak mají napájecí DC konektor, otvor pro zámky Kensington, dva 3,5mm audio konektory, jeden USB 3.0, tři další USB 2.0 a pak obrazové D-Sub, HDMI a DisplayPort.

Model XS36V4 má navíc dva porty RS232 pro připojení k různým periferiím, jako jsou čtečky čárových kódů, pokladny a jiná zařízení, která najdeme především ve službách. Model XS35V4 má zase uvnitř další USB port pro instalaci TV tuneru, 3G modulu nebo jiného zařízení, které zůstane skryto.

Obě PC jsou pak napájena externím adaptérem, jenž dokáže dodat 40 W a přizpůsobeny jsou k montáži pomocí systému VESA. Shuttle navíc nabízí možnost přizpůsobení těchto systémů konkrétním požadavkům, což zahrnuje i úpravu BIOSu. Záruku pak poskytuje tříletou.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře