www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Šifrování dat u Google a Apple kritizuje NSA, FBI i ministr spravedlnosti

Šifrování dat u Google a Apple kritizuje NSA, FBI i ministr spravedlnosti
, , aktualita
Bývalý pracovník agentury NSA uvedl, že rozsáhlá podpora šifrování dat, kterou zavádí u svých produktů Apple a Google, jim přinese podobný osud, jako potkal firmu Blackberry. A není sám, kdo šifrování kritizuje.reklama
Bývalý právní zástupce NSA, Stewart Baker, tedy vidí za úpadkem společnosti Blackberry především to, že začala šifrovat uživatelská data, čímž narazila především v zemích jako Indie, Čína, Rusko nebo Spojené arabské emiráty. Nyní se Blackberry potácí na okraji zájmu s podílem pouze půl procenta na trhu s chytrými telefony, ovšem můžeme směle polemizovat o tom, co skutečně přivodilo její pád. Spíše to bude neschopnost reagovat na nástup firem Google a Apple a nové trendy.
Stewart Baker


Google přitom zavádí šifrování uživatelských dat ve svém novém systému Android Lollipop a Apple zase v iOS 8, přičemž dle Bakera se tak pouští do souboje s vládou a NSA, který nemohou vyhrát. K tomu si přisadil i ředitel americké FBI, James Brien Comey, který v interview pro CBS také odsoudil snahu firem Google a Apple šifrovat uživatelská data. Trápí jej především to, že se na trh dostanou zařízení, jež umožní provádět nezákonné činnosti. Úřady tak nebudou moci třeba prozkoumat telefon či jiné zařízení k tomu, aby získané údaje pomohly někoho usvědčit ze zločinu.

Odstupující ministr spravedlnosti Eric Holder se k šifrování dat vyjádřil dokonce i na konferenci Global Alliance Against Child Sexual Abuse, čili organizace bojující proti zneužívání dětí. Zde je jeho záměr naprosto zřejmý. Mluvil o šifrovaných úložištích dat včetně těch cloudových, která mohou posloužit k ukládání různých obrazových materiálů.

Nicméně firmy Google a Apple nevypadají na to, že by si z námitek vysokých představitelů amerických úřadů něco dělaly, takže o zrušení šifrování dat se vůbec nemluví. A pokud tedy dle Bakera nemohou proti vládě vyhrát, je otázkou, zda se brzy nedočteme o nějakých chystaných změnách v legislativě USA.

Zdroj: Dailytech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář