Silent Base 800 Window: tichá skříň dvojitým s oknem od be quiet!

Silent Base 800 Window: tichá skříň dvojitým s oknem od be quiet!
, , aktualita
Německá společnost be quiet!, která je u našeho západního souseda velice oblíbeným výrobcem počítačových zdrojů, si tentokrát připravila skříň Silent Base 800 Window. Ta patří mezi tzv. tiché skříně a vybavena je však bočním dvojitým plexisklem.reklama
Tiché skříně totiž obvykle boční plexisklo nemají, protože využívají bočnice s nalepenými fóliemi, jejichž účelem je tlumit vibrace šířící se od rotujících částí, jako jsou chladiče nebo pevné disky. Silent Base 800 Window od be quiet! je již k dispozici na trhu a založena je na původním modelu Silent Base 800, který od minulého roku stihl posbírat několik ocenění. Šlo také o vůbec první počítačovou skříň této firmy.

Hlavní novinkou je tedy jednoduše tvarované okno, které zabírá podstatnou část levé bočnice, takže tuto skříň si vyberou především ti, kteří se rádi koukají na svůj hardware a mají barevně sladěné komponenty. Prosté jednoduché plexisklo by ale jistě hůře tlumilo zvuk než plná bočnice s fólií, a tak se v be quiet! rozhodli dát do bočnice rovnou dvojsklo. To má být také odolné proti poškrábání.

Výrobce tak říká, že tím bude bočnice schopna odhlučnit skříň podobně jako v případě klasické verze Silent Base 800. A aby se zajistilo, že vibrace šířící se skříní nebudou v bočnici rezonovat, je ta vybavena gumovými vložkami, které mají jakékoliv drnčivé zvuky vyloučit.

Nová skříň bude také k dispozici ve třech barevných verzích. Všechny tedy jsou černé, ale lišit se bude barva lišt v předním panelu a evidentně také podpůrných stojanů (černá/stříbrná/oranžová). V ostatních ohledech má nová verze skříně odpovídat té staré. Je tedy určena pro základní desky ATX, Micro ATX i Mini ITX, přičemž tyto nejmenší jsou ve výčtu takové skříně spíše jen do počtu. Vyrobena je převážně z 0,7mm oceli SECC a váží 9,31 kg.

Uvnitř jsou pozice pro tři 5,25" zařízení, sedm 3,5" disků a čtyři 2,5" především pro SSD. Přední panel nese po dvou portech USB 3.0 a 2.0 plus HD audio, dále tu jsou dva předinstalované 140mm ventilátory Pure Wings 2 s otáčkami 1000 RPM vepředu, jeden Pure Wings 2 120mm na 1500 RPM vzadu a samozřejmě i další pozice. Ty jsou připraveny nahoře, a to dvě pro 120mm nebo 140mm ventilátory (nebo radiátor) a dole pak pro jeden 120mm nebo 140mm ventilátor. Radiátor můžeme dát i dopředu. Co se týče omezení, pak procesorový chladič může být vysoký maximálně 170 mm, zdroj hluboký 290 mm, grafická karta dlouhá také 290 mm, ale pokud sundáme HDD klec, bude tu prostor pro až 400mm karty.

Silent Base 800 Window již je prodávána v provedeních černá/černá, černá/oranžová a černá/stříbrná za 150 euro bez daně. K dispozici bude i samotná bočnice, kterou si můžeme dokoupit k původnímu modelu, a to za 30 euro.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik