www.svethardware.cz
>
>
>

SilverStone ECU05: snadný upgrade na USB 3.1 typ C

SilverStone ECU05: snadný upgrade na USB 3.1 typ C
, , aktualita
Pokud pošilháváte po výkonném rozhraní USB 3.1, které nabízí také nový oboustranný konektor USB typu C a nechcete přitom kupovat rovnou novou desku a s ní i ostatní hardware, je tu třeba SilverStone ECU05. Co vše nabídne?reklama
SilverStone SST-ECU05 je přídavná PC karta pro rozhraní PCI Express 2.0 x2, takže může nabídnout propustnost až 10 Gb/s, což je akorát tak pro obsloužení jednoho portu USB 3.1. Vedle toho ale tato karta nabídne ještě dva porty USB 3.0 typu A a k tomu header pro dva další interní USB 3.0. Je tedy zřejmé, že na všech těchto rozhraních jednoduše nemůže její PCIe 2.0 s jeho dvěma linkami pokrýt veškeré nároky na datovou propustnost. Na druhou stranu, kdy by taková situace měla nastat?

Tato karta tak může posloužit především majitelům starších systémů, které třeba nemají ani vlastní porty USB 3.0, ale zato mají volné sloty s rozhraním PCI Express. Na záslepce karty, kterou mimochodem dostaneme také v nízkém provedení, máme jednak jeden 10 Gb/s USB 3.1 typu C a pak dva klasické 5 Gb/s USB 3.0, z nichž ten černý má posílené napájení na 1,5 A (standard USB Battery Charging (BC) 1.2, u klasických USB 3.0 je to 900 mA). USB 3.1 mimochodem nabídne až 3 A, takže až 15 W.

Na kartě samotné je standardní 19pinový header pro další dva porty USB 3.0, který můžeme využít třeba pro porty počítačové skříně. Karta ale nedostane dost energie ze slotu, takže její napájení musí být posíleno, a to pomocí jednoho konektoru SATA Power.

SilverStone ECU05 také podporuje UASP (USB Attached SCSI Protocol) a operační systémy s XHCI (eXtensible Host Controller Interface), díky čemuž nebudou nutné žádné ovladače. Využívá USB 3.0 kontroler typu VIA Lab VL812 a USB 3.1 kontroler ASMedia ASM1142. Porty jsou chráněny proti nadproudu a podpora je zajištěna pro Windows 7 (32bit/64bit [vyžadovány ovladače]), 8/8.1/10 (32bit/64bit), Ubuntu/Linux/Mac OS. O dostupnosti a ceně se zpráva nezmiňuje.

Zdroj: TZ SilverStone
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek