SilverStone Grandia GD10 pro HTPC

SilverStone Grandia GD10 pro HTPC
, , aktualita
SilverStone, známý výrobce počítačových skříní, si připravil nový model HTPC skříně Grandia GD10, kterou tedy budeme moci využít i jako klasickou skříň desktopového formátu. Určena je pro větší sestavy.reklama
SilverStone Grandia GD10 je tedy skříň určená především pro počítače typu HTPC, ale to neznamená, že se do ní vejde jen malá sestava. Spíše naopak, dovnitř se vejde i základní deska formátu SSI-CEB, natož pak ATX, a to především díky tomu, že taková deska může v podstatě využít celý půdorys.

Skříň je vepředu vybavena zamykatelným panelem, díky němuž je nenápadná a neukazuje na odiv žádné tlačítko, konektor nebo mechaniku. O chlazení se zde postarají velké boční ventilátory, které mají k dispozici i prachové filtry, jež můžeme snadno vyjmout a očistit.

Jedna boční pozice je však připravena pro napájecí zdroj, který je umístěn hned vedle desky, a to podobně, jako u moderních skříní typu Middle Tower. V zadní části pak ještě máme dvě pozice pro 80mm ventilátory a vedle standardního počtu sedmi záslepek tu máme ještě jednu nahoře.

Pozice pro mechaniku je tu jedna a můžeme ji využít pro pevný disk nebo dvě 2,5" SSD. Dále tu jsou dvě další pozice pro 3,5" pevné disky, z nichž jednu můžeme využít pro 2,5" SSD a nakonec je tu jedna vyhrazená pozice pro SSD. Dovnitř můžeme vměstnat karty dlouhé maximálně 31 cm, což je více než dost, ovšem procesorový chladič může mít na výšku maximálně 138 mm, takže velké věžovité modely se sem nevejdou.

Celkové rozměry skříně jsou 442 x 171 x 362 mm a hmotnost 4,8 kg. Vyrobena je především z 0,8mm oceli SECC, přičemž přední panel má být plastový, ale jeho otevírací dvířka zase hliníková. Cena byla stanovena na 106 USD a dostupnost naplánována na 18. srpen.

Zdroj: TZ SilverStone
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek