SilverStone RV05: nový malý Raven

SilverStone RV05: nový malý Raven
, , aktualita
Společnost SilverStone se rozhodla oživit svou řadu počítačových skříní Raven, které nabízí jinak uspořádaný interiér, a to se základní deskou otočenou o 90°, čili s porty mířícími vzhůru. Jde tedy již o pátou verzi v pořadí.reklama
SilverStone Raven RV05 tedy staví na již dlouhá léta známém designu, v jehož rámci je deska otočena porty vzhůru, což s sebou nese i přeuspořádaný systém chlazení. Skříně Raven se tak spoléhají především na spodní ventilátory, které i v tomto případě patří do série Air Penetrator, takže je zřejmé, že musí být vybaveny vysokýma nohama, aby k těmto ventilátor mohl dobře proudit vzduch. To rovněž znamená, že se někam musí schovat porty a připojené kabely, k čemuž poslouží mohutná vrchní plastová nástavba.

SilverStone se u své nové skříně rozhodl, že ji zbaví veškerých 5,25" pozic, které řada uživatelů ostatně ani nepotřebuje, díky čemuž se ušetřilo hodně místa. Skříň je díky tomu relativně malá, protože v podstatě nabízí prostor jen pro základní desku (SSI-CEB, ATX, Micro-ATX) a vedle toho už jen malou šachtu pro dva pevné disky vlevo dole. Za trayem jsou však ještě dvě pozice pro 2,5" zařízení, takže tu celkově máme čtyři pozice, což by mělo většině uživatelů také stačit.

Výsledkem je tedy malá skříň, pokud však počítáme jen kovové šasi a ne plastové nástavby. S nimi jsou celkové rozměry 242 x 529 x 498 mm a hmotnost 7,6 kg. O chlazení se postarají dva zmíněné ventilátory Air Penetrator o velikosti 180 mm a pak tu máme vrchní 120mm ventilátor. Přední porty mají klasické složení dvou USB 3.0 a dvou audio. Více se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ SilverStone
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře