www.svethardware.cz
>
>
>
>

SilverStone SX700-LPT: malý, výkonný a vysoce efektivní

SilverStone SX700-LPT: malý, výkonný a vysoce efektivní
, , aktualita
Pro náročné zákazníky, kteří si chtějí postavit malou, ale výkonnou a kvalitní počítačovou sestavu, připravila společnost SilverStone zdroj SX700-LPT. Jedná se o formát SFX-L, přičemž k dispozici je výkon 700 W a velice vysoká efektivita.reklama
SilverStone SX700-LPT je zdroj, za nějž by se nemusela stydět ani výkonná sestava založená na komponentech formátu ATX. Je sice malý, ale nabídne výkon 700 W a k tomu certifikaci 80 Plus Platinum. To je hned po Titaniu nejvyšší certifikace udávající účinnost zdrojů a takový model dosahuje alespoň 94% účinnosti při polovičním zatížení a 90% účinnosti při 20% zatížení.

Sotva před měsícem přitom SilverStone přišel s 550W modelem SX550 s účinností 80 Plus Gold, který má klasický formát SFX, a nyní je to tedy ještě o poznání lepší model. Z popisků se dozvíme, že tento zdroj byl navržen pro nepřetržitý provoz, nabízí jednu +12V větev s 58,4 A, chlazení obstará 120mm ventilátor, který asi nebude mít moc práce a také je na první pohled vidět, že veškerá kabeláž je modulární. Pak také SilverStone slibuje regulaci napětí s odchylkou +/- 3 procent od ideálních hodnot.

Do připravených konektorů můžeme nasoukat kabely, které nabídnou následující sestavu konektorů:
  • 1x 24 / 20-Pin motherboard (300mm)
  • 1x 8 / 4-Pin EPS / ATX 12V (400mm)
  • 2x 8 / 6-Pin PCIE (400mm / 150mm)
  • 2x 8 / 6-Pin PCIE (550mm / 150mm)
  • 6x SATA ("300mm / 200mm / 100mm" x 2)
  • 3x SATA (600mm / 150mm / 150mm)
  • 3x 4-Pin Peripheral (300mm / 200mm / 200mm)
  • 1x 4-Pin Floppy adapter (100mm)

Celkové rozměry samotného zdroje jsou 125 × 63,5 × 130 mm, takže hloubka zdroje je oproti základnímu formátu SFX o 3 cm větší. I díky tomu se ovšem do něj vešel velký 120mm ventilátor. Ten navíc pracuje v semi-pasivním režimu, což znamená, že se zapne až poté, co komponenty vytíží zdroj na více jak 30 procent. To znamená 210 W, takže v klidovém režimu počítače, a v podstatě i se zatíženým procesorem, by měl tento zdroj pracovat bez aktivního chlazení. To ale nemusí být u každé sestavy výhoda, neboť některé malé skříně často spoléhají na to, že jim z odvětráváním útrob pomůže také zdroj, ale SilverStone jistě nespřáhli nastavení ventilátoru jen se zatížením zdroje, ale i s teplotou.

Samozřejmostí jsou pak ochrany proti přepětí, nadproudu, zkratu, přehřátí, atd. Pokud máte zájem, můžete si počkat na dostupnost tohoto zdroje, který dostal doporučenou cenu 150 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře