www.svethardware.cz
>
>
>
>

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením

Skylake brzy přijdou v nové verzi s lepším zabezpečením
, , aktualita
Intel se rozhodl, že ještě v tomto měsíci vypustí na trh upravené procesory generace Skylake, které nabídnou technologii Intel Software Guard Extensions (SGX) pro lepší zabezpečení. Co nám přinese?reklama
Pokud tedy chcete lépe zabezpečený systém založený na procesoru Intel Skylake, budete si muset počkat přinejmenším do konce tohoto měsíce, kdy by se na trhu měly objevit modely podporující technologii Software Guard Extensions (SGX). Tyto nové procesory rozeznáme díky novým označením S-Spec a MM. V ostatních ohledech půjde ale o naprosto stejné procesory pro LGA 1151.

Je otázka, z jakého důvodu dnes prodávané procesory Skylake nepodporují technologii Intel SGX, která byla představena již v roce 2013. Však řadové procesory bez nastavitelného násobiče se na trh dostaly sotva před několika dny, takže je od nástupu modelů s podporou SGX bude dělit jen jeden měsíc.

Intel SGX využívá jistý "inverse sandbox", čili zabezpečený prostor naruby. Jde o rozšíření architektury x86, které musí podporovat samotný procesor, operační systém a také aplikace, jež má SGX chránit. Jde tedy o to, že namísto vyhledávání veškerého malware v systému a jeho izolování je izolován kód a důležitá data samotných aplikací, které se tak chrání od malwaru, ať má jakákoliv práva.

Novou technologií budou vybaveny procesory Core i7, Core i5 a Xeon E3 1200 v5, jejichž stepping či označení revize se však nezmění. Stále půjde o stepping R0 a také stejné CPUID 0x506E3. Uživatel tak nebude ani potřebovat novou verzi BIOSu, čili nové verze rozezná pouze dle označení S-Spec a MM a samozřejmě i tak, že bude moci využít technologii SGX.

Intel je plánuje nabídnout na trhu od 26. října 2015 a již vydal seznam (PDF) nových verzí s upraveným označením.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář