www.svethardware.cz
>
>
>
>

Skylake nabídne především rychlejší GPU, CPU tak moc nezrychlí

Skylake nabídne především rychlejší GPU, CPU tak moc nezrychlí
, , aktualita
Společnost Intel zanedlouho představí první procesory Skylake, které mají obecně nabídnout především výkonnější integrovaná grafická jádra a výkon těch procesorových naopak příliš nevzroste. Intel se tím snaží reagovat na nové monitory.reklama
Po téměř desetiletí stagnace, kdy desktopovým monitorům vládlo rozlišení Full HD, se nyní začínají více prosazovat nové modely s podstatně více pixely a mezi nimi je asi nejvíce viditelné Ultra HD, které má se svými 3840 x 2160 přesně čtyřikrát více pixelů než Full HD. Vedle toho bychom mohli zmínit ještě WQHD (2560 x 1440), což je zase přesný čtyřnásobek klasického HD (1280 x 720).

Server FanlessTech vypustil do světa několik obrázků z prezentace procesorů Intel, kde se jasně ukazuje, že procesorová jádra budou dle firemních benchmarků rychlejší o 10 až 17 procent v porovnání s předchozí generací, ale grafické jádro bude výkonnější o 16 až 41 procent. Z toho by pak zdaleka nejvíce měly těžit mobilní Skylake-Y. Ale ani desktopové procesory na tom nebudou špatně s 11% nárůstem výkonu CPU a o 28% rychlejšími GPU. Intel si tak dobře uvědomuje, že nové monitory s vysokým rozlišením nutně potřebují výkonnou grafiku, která už pomalu může konkurovat levnějším grafickým kartám od AMD a NVIDIE. To tedy především v případě řady Intel Iris a Iris Pro.

Další slide z prezentace také srovnává Broadwell a Skylake, který má dosáhnout o 10 - 20 % vyššího výkonu při využití jednoho i více jader. To by měl být podobný nárůst, jaký předvedla generace Haswell nahrazující Ivy Bridge nebo Sandy Bridge nastupující za Lynnfield. V případě grafiky půjde především o zvýšení počtu shaderů v nové generaci Intel HD Graphics a Skylake-U také dostanou jádra Iris Pro s pamětí eDRAM. U mobilních počítačů můžeme očekávat opět o něco nižší spotřebu, a tedy delší výdrž na baterii a pak tu je také podpora nových formátů pamětí flash, nové bezdrátové technologie 2x 802.11 ac, Bluetooth 4.1 a WiDi 6.0 a také zabezpečení. Procesory tak budou přímo podporovat eMMC 5.0, SDIO 3.0, SATA 6 Gb/s, PCIe gen 3.0 a USB 3.0, čímž se dále přiblíží k pravým SoC a nebudou pro tato rozhraní potřebovat samostatné kontrolery. Některá jmenovaná rozhraní samozřejmě podporovaly již dříve, ať už přímo, nebo pomocí čipové sady.

Skylake dále zvládnou kódování a dekódování HEVC, připraveny budou pro kamery SkyCam s rozlišením 4K při 30 FPS i známé 3D RealSense, vylepšeno bude audio slibující čistší záznam hlasu, nízké zpoždění vstupu a nižší spotřebu. Připraveno je také nové rozhraní pro dotykové ovládání.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik