www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Skype nyní neukazuje IP adresy, chrání zejména online hráče

Skype nyní neukazuje IP adresy, chrání zejména online hráče
, , aktualita
Aplikace Skype v nové verzi už neumožní zjistit IP adresu svých uživatelů. Díky tomu by měl lépe chránit online hráče, kdy poražení protivníci mohli zjišťovat IP adresy vítězů a mstít se jim. Skrytí IP adresy bude ve výchozím nastavení aplikace.reklama
Velmi oblíbená aplikace Skype doposud umožňovala dostat se k IP adresám svých uživatelů, což mohl být bezpečnostní problém a nepříjemnost pro soukromí na síti. Cílí tím především na online hráče, kde mělo docházet k tomu, že poražení protivníci při znalosti Skype jména mohli zjistit IP adresu těch, kteří nad nimi vyhráli. Poté mohli nechat provést DDoS útoky, které vítěze odstavily nebo alespoň výrazně zpomalily internetové připojení.


Skype logo


Pochopitelně, z tohoto kroku mohou profitovat i jiní uživatelé a nemusí jít jen o hráče. Novinka přijde do všech verzí aplikace pro nejrůznější platformy a stačí tedy jen updatovat na novou verzi. Schování IP adresy bude ve Skypu ve výchozím stavu, nebude tedy třeba nic zapínat.

Zdroj: pcworld.com, betanews.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek