www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Skype: podivné tahanice kolem názvu a loga

Skype: podivné tahanice kolem názvu a loga
, , aktualita
Po problémech se SkyDrivem, který musel přejmenovat na OneDrive má Microsoft další tahanice s britskou televizní společností Sky UK Limited. Budeme nakonec místo Skypu používat totéž pod jiným jménem?reklama
Přestože je Skype celosvětově známý název i logo a dokonce po internetu „skypujeme“, Microsoft (už zase) má problémy s britskou televizí Sky. Známka Skype je sice zaregistrována ve Spojených státech, ale v EU má známku Sky zaregistrovanou právě ona ostrovní televizní stanice.


Logo Sky


Teď jí dal v zatím obrazném střetu s Redmondem o ochrannou známku nepřímo za pravdu i Soudní dvůr Evropské unie. Dokonce se opřel i do loga Skypu, který prý mráčkem evokuje nebe, respektive oblohu. Řada z nás sice evidentně mezi oběma značkami i logy snadno postřehne zjevně patrný rozdíl, ale co je to platné, když ho nevidí (nechtějí vidět?) soudci. Ti pokládají obě značky i loga za snadno zaměnitelná. To se zdá být absurdní, zvlášť když obě společnosti působí v odlišných oborech a i graficky jsou loga dost odlišná (viz obrázky).

O přímý spor ale prozatím nešlo, soudci jen odmítli značku Skype pro EU zaregistrovat. Fakticky to tedy bezprostředně neznamená, že by Microsoft musel svou úspěšnou aplikaci přejmenovat, ale nevylučuje to problémy a spory v budoucnu. Přitom Skype je značkou globálně velmi úspěšnou a v Redmondu by ji určitě jen velice neradi měnili. Navíc v době, kdy nedávno dokonce přejmenovali firemní komunikátor Lync na Skype pro firmy (Skype for Business).


Logo Skype


Pro Microsoft existují dvě základní možnosti, jak z celé patálie ven. Buď se se společností Sky dohodne, třeba na jednorázovém či pravidelném „výpalném“, nebo to může skončit podobně jako se SkyDrivem přejmenováním. Těžko nyní předvídat, která je pravděpodobnější, ale přece jen se může stát, že v Redmondu budou nakonec přejmenovávat aplikaci a přemalovávat její logo. Hlavní otázkou asi nakonec bude, nakolik si společnost stávající značky cení.

Pokud vám to hlava nebere, určitě v tom nejste sami, postupně se tomu diví řada zpravodajských i IT serverů. Já jen za sebe dodávám, že v Americe by mě takový vývoj vůbec nepřekvapil, ale evropské soudy jsem měl za podstatně rozumnější. Byli by soudci stejně přísní, kdyby nešlo o úspěšnou a bohatou americkou společnost, ale třeba o malou evropskou firmičku?

Zdroj: c|net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář