www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Skype před belgickým soudem, nechtěl vydat záznam telefonátu policii

Skype před belgickým soudem, nechtěl vydat záznam telefonátu policii
, , aktualita
Skype stojí před belgickým soudem, protože hájí soukromí svých uživatelů a odmítl poskytnout nahrávky telefonních hovorů dvou podezřelých. Kde končí soukromí jednotlivých osob a kde začínají obecní zájmy? Jaký máte názor vy?reklama
Skype ctil soukromí svých uživatelů a odmítl belgické policii vydat záznamy hovorů mezi dvěma podezřelými osobami, a to i přesto, že mu to soud už jednou přikázal. Proto nyní před soudem v Mechelenu bude stát samotný Skype (potažmo Microsoft, který jej vlastní). Ten se bude konat 10. června a má rozhodnout, zda se i na VoIP služby vztahují stejné podmínky jako na běžné telefonní operátory. Ty totiž dle zákonů musí záznamy vydávat.


Skype logo


Zatímco státní zástupci jsou toho názoru, že i VoIP služby spadají pod telefonní operátory dle belgického práva, Skype je jiného názoru. Pokud bude uznán vinným, bude muset vydat záznamy a bude jej čekat i pokuta. A jak to vidíte vy? Měl by Skype vydat tyto záznamy?

Zdroj: pcworld.com, theregister.co.uk
Měl by Skype vydat telefonní záznamy a měl by být považován za operátora?
V anketě šlo hlasovat od 27.5.2015 do 16.6.2015. Počet hlasujících: 15
Ano, měl by je vydat a je operátorem 40 % 40% Ano, měl by je vydat, ale operátorem není 20 % 20% Ne, neměl by je vydat, přestože je operátor 7 % 7% Ne, neměl by je vydat, operátorem není 33 % 33%
Nejpopulárnější VoIP telefony
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář