www.svethardware.cz
>
>
>

Skyrim s Virtualizerem: o skok blíže k realitě

Skyrim s Virtualizerem: o skok blíže k realitě
, , aktualita
Cyberith přišel s velmi zajímavým videem, které ukazuje hraní Skyrimu s využitím kombinace Virtualizeru - vícesměrného šlapadla, headsetu Oculus Rift a dvou ovladačů z konzole Wii. Výsledkem je ovladač, s nímž se hraní stane dosud nepoznanou zkušeností.



reklama
A nejen to, z hraní se při použití takového zařízení stane i kondiční cvičení, neboť abychom udělali krok ve hře, musíme jej udělat i fyzicky. To platí i pro ostatní akce, i když máchat dvěma ovladači Wii je přeci jen jednodušší než se ohánět obouručním mečem nebo natahovat luk.





O co tedy jde? Základem je tedy helma Oculus Rift, která nám zprostředkuje zrakový vjem, přičemž tu většinou hráči používají v pohodlném posedu v křesle. Nicméně zde se využije speciální šlapadlo, které je složeno ze spodní klouzavé plochy, pod níž jsou senzory nášlapu a vibrační motorek. Hráč si na ni stoupne, na pas si nasune otočný kruh, na hlavu si nasadí helmu, sluchátka, do rukou popadne ovladače Wii a může hrát. Krom Skyrimu to je dnes možné i s tituly GTA 4 a Arma 3.





Nejlepší představu o použití tohoto zařízení vám dá příslušné video, z nějž je vidět, že pro pohyb na klouzavé podložce bude třeba cvik a že nepůjde o zrovna odpočinkovou záležitost. Nicméně takto lze donutit k pohybu snad každého hráče, však kdo by takové zařízení nechtěl alespoň vyzkoušet?


Podložka umí detekovat i skoky nebo přikrčenou postavu, chůzi dozadu a můžeme se virtuálně i posadit. Otočný kruh má pak posloužit především pro bezpečnost a zajistit, aby hráč z podložky nespadl. A je jasné, že potřebujeme něco, co nás bude v reálném světě navádět, když naše hlavní smysly se zaobírají tím virtuálním.

Cyberith uvádí, že na podložku není třeba vstupovat ve speciální obuvi, i když okované kanady asi nebudou vhodné. Postačí prý i ponožky. Tento systém je navíc vyvíjen jako plug and play, čili můžeme očekávat snadnou instalaci a nastavení a je naprosto zřejmé, že je cílen nejen na herní využití a uplatní se třeba i v architektuře, při různých terapiích, vzdělávání, atd.

Na otázku o ceně a dostupnosti CEO firmy Cyberith Tuncay Cakmak řekl, že připravuje kampaň pro veřejné financování a může k tomu říci jen jediné: ten, kdo si může dovolit herní PC, si bude moci dovolit i Virtualizer.

Zdroj: TZ Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře