www.svethardware.cz
>
>
>
>

Smach Zero aneb Steam Machines přichází

Smach Zero aneb Steam Machines přichází
, , aktualita
Steam Machines jsou zajímavou platformou, kterou má pod sebou Valve. První z přístrojů na SteamOS by měly přijít na podzim letošního roku, Smach Zero je očividně jedním z nich. Avšak překvapí tím, že se jedná o přenosné zařízené podobné PS Vita.reklama
Valve má několik zajímavých vizí. Jedna z nich, Steam, se opravdu vyplatila, a možná i proto se Valve pokouší o velmi podobné kroky. Chce vyubudovat platformu, ve které zastane funkci zprostředkovatele, někdo vyrobí hardware, někdo naprogramuje hry a software a Valve to zastřeší.

Takovým způsobem nevznikl jenom SteamOS, který je kombinací Steamu a OS Linux, ale i třeba SteamVR, což je platforma, pro kterou různé společnosti vyrábí VR headsety (např. HTC představilo Vive).

SteamOS je v podstatě konkurence pro herní konzole. Jedná se o to, že uživatel hru spustí jen na speciální platformě. Steam Machines ale budou mít podstatnou výhodu před klasickými konzolemi, které se obměňují až v několikaletém cyklu.

Valve plánuje, že na trh přijde rozmanité množství Steam Machines a navíc že budou pravidelně přibývat výkonnější. To zamezí situaci, že vývojáři her budou muset snižovat kvalitu obrazu, aby se hra na konzoli vůbec dala hrát.

Zpět k Smach Zero. Zařízení je postaveno na procesoru od AMD, jedná se o mobilní verzi Steppe Eagle, která je založená na jádře Jaguar. K tomu přibude ještě grafické jádro založené na Graphics Core Next. Navíc se paměť RAM zastavila na slušných 4 GB.

Vnitřní paměť bude velká 32 GB a bude rozšiřitelná o microSD karty, navíc bude podporovat funkci USB OTG. 5palcový displej je překvapivě jen HD ready (720p).

Po stranách zařízení jsou umístěny ovladače, pravděpodobně se dočkáme i tlačítek na zadní straně. Gamepady jsou nastavitelné.

Steam Machine bude možno připojit k televizi přes HDMI kabel, dále nabídne WiFi a Bluetooth v4.0. Zřejmě se dočkáme více variant jednoho přístroje, protože základní nebude mít zahrnut modem pro LTE sítě. OS bude samozřejmě SteamOS.

Důležitá je i cena, která by se měla zastavit na 299 dolarech (asi 7500 Kč bez DPH) při zahájení prodeje, potom zařízení nejspíše zdraží. Uvedení na trh se očekává v listopadu.

  • AMD G-Series SoC 'Steppe Eagle' s CPU na bázi Jaguaru a GPU Radeon na GCN
  • 4GB RAM
  • 32GB vnitřní paměti plus SD karta, USB OTG
  • 5" displej s 720p rozlišením
  • Nastavitelné gamepady
  • HDMI video výstup
  • Wi-Fi, Bluetooth
  • 4G mobilní síť (jen pro vyšší model)
  • SteamOS

Zdroj: Hexus
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek